VPH – Lokomotíva 2:3, keď domáci videli 2:0…

[singlepic id=11 w=240 h=240 float=left]Z nášho pohľadu v ostro sledovanom zvolenskom derby vrátil MVK VAV Lokomotíva nedávnu prehru rivalovi z VPH a vytvoril si dobrú východiskovú pozíciu pre odvetu 13. októbra (hala na Nám. Mládeže o 18. hod.).

Výsledky 1. kola: VPH Zvolen – MVK VAV Lok. Zvolen 2:3 (26,19,-31,-19,-10).
Rozhodovali Andrejčák – Vaško, 150 divákov.
VPH: Nehrer, Smetanka, Puškár, Vaško, Michalec (na obr.), Veľký (libero Kollár, Štróbl, Benc),
MVK VAV Lok.: Beskydiar, Dvoŕák, Jankovič, J. Orolín, M. Orolín, Povrazník (libero Vilhanček, Tužinský).

Prvý set bol vyrovnaný od úvodu do konca, najvyššie vedenie mal MVK 20:17, no domáci spresnili nahrávku a ujali sa vedenia v zápase. Druhý set po výbornom servise Nehrera, ktorý nešetril svojich bývalých spoluhráčov a dvomi esami a šnúrou 6 podaní vytvoril bleskový náskok domácich a napokon vedenie na 2:0 na sety. Tretí set bol najkvalitnejší a ako sa ukázalo i rozhodujúci. Hostia odblokovali Michalca i striedajúceho Veľkého a Orolín so striedajúcim novopečeným otcom Tužinským spresnili prihrávku. V nervydrásajúcom závere, keď hostia odvrátili 4 mečbal, napokon set doviedli do víťazného konca na 31:33. V štvrtom sete domáci ešte vzdorovali, no rozbehnutá Lokomotíva vyrovnala na 2:2 a v tajbrejku dovolila uhrať domácim iba 10 bodov. Jozef Vidiečan, prezident MVK VAV Lok.: Po prestriedaní v treťom sete sme zefektívnili prihrávku a presadzovali sa na sieti. Začalo sa nám dariť i na blokoch a v tajbrejku sme dokázali druhý či tretí mečbal premeniť. MVK pod vedením hrajúceho trénera Beskydiara môže počítať ešte s Divulitom, Futákom, Haringom, Múkom, Nemcom, Povrazníkom, Senkom, Stehlíkom, Szabom i Vidiečanom. VPH na trénerský post angažoval Romana Kaššu a v kádri ešte figurujú Dobrý, Faško, Havran, Kollár, Michalec, Rojík.

Ostatné výsledky: Myjava – STU Bratislava 3:2 (-14,19,-18,26,14), Trenčín – Nitra 1:3 (-23,-18,23,-22), Púchov – Martin 3:0 (17,23,19), Svidník – St. Ľubovňa 3:0 (16,22,17).

zdroj: Zvolenské noviny