S mládežníkmi pracujú, a veľmi úspešne

[singlepic id=10 w=160 h=120 float=left]Prezidentovi Mestského volejbalového klubu Lokomotíva Zvolen Jozefovi Vidiečanovi sa nepáčia „futbalové vyjadrenia“ o práci, či nepráci s mládežou v ich klube.

ZVOLEN. Pod názvom – Zostanú mladé nádeje napokon bez výstroja?, sme nedávno uverejnili rozhovor s predstaviteľmi Mestského futbalového klubu Zvolen Jurajom Pilátom a Jozefom Hrdličkom. Na uverejnený článok sa formou otvoreného listu rozhodol reagovať Jozef Vidiečan, prezident zvolenského Mestského volejbalového klubu Lokomotíva. Jeho list uverejňujeme v plnom rozsahu.

Po prečítaní článku vo vašom týždenníku o krátení dotácie futbalistom a hlavne po vyjadrení Juraja Piláta, že peniaze dali volejbalistom, „kde nerobia s mládežou a nemajú ani jedného mládežníka“, nemôžem nereagovať a musím uviesť veci na pravú mieru.

Krátenie dotácií mestom sa tak isto dotklo aj nášho klubu. Tiež nás táto správa nepotešila, práve naopak, začali sme riešiť existenčné problémy klubu. Dotácia nám bola krátená o 16478,30 €, čo znamená, že pri celkovej výške dotácie 28300 € ide o 58 percent. Chcem upozorniť, že s poskytnutou dotáciou sme vždy rozumne hospodárili a využívali hlavne na prenájom telocvične, čo prinášalo i finančné prostriedky a pomoc pre 9. ZŠ, ktorej zriaďovateľom je mesto, a na dopravu.
Rozpočet a následne výdavky roku 2010 sme rozložili rovnomerne na celý rok, aby mesto nemuselo refundovať naraz veľké finančné čiastky. Pri čerpaní dotácie z mesta sme postupovali vždy seriózne a vždy podľa potreby a na zabezpečenie chodu klubu.

A teraz uvediem relevantné údaje k mládeži, aby boli Juraj Pilát a aj ostatná športová verejnosť v obraze. Minulú sezónu sme mali tri mládežnícke kategórie a to prípravku, starších žiakov a kadetov. Do tejto sezóny kadetov neprihlasujeme, pretože niekoľko z nich prekročilo vekovú hranicu a už nemôžu za nich hrať. Z uvedeného dôvodu boli zaradení do družstva mužov. Čo sa týka výsledkov, starší žiaci sa prebojovali na Majstrovstvá Slovenska, medzi 8 najlepších tímov v republike. Z kraja tam postupovali dve družstvá a to Žilina a my, takže už len postup tam, na úkor takých klubov ako je Púchov, Revúca alebo Prievidza, kde dlhodobo robia s mládežou, je veľký úspech. Nakoniec na turnaji skončili na 7. mieste.

Ďalej chcem spomenúť, že náš klub dobre spolupracuje so Slovenskou volejbalovou federáciou, kde viacerí odchovanci nášho klubu robia dobré meno zvolenskému a mimo republiky aj slovenskému volejbalu a sú to súčasní alebo bývalí reprezentanti ako Bartík, Joščák, Kubš, Musil, Vaško.
Teraz spomeniem mladých. Títo mladí talentovaní volejbalisti odchádzajú na osemročné športové gymnázium do Trenčína, kde je centrum olympijskej prípravy volejbalu a jej hráči tvoria základ reprezentácie v mládežníckych kategóriách. Tento rok tam maturoval náš odchovanec Šimon Kováčik, ktorý tam ostal študovať na VŠ a ide hrávať extraligu v Púchove. Minulý rok tam odišiel z nášho klubu Marek Ludha, ktorý sa ako 16-ročný zúčastnil turnaja ME klubov do 18 rokov konajúceho tento mesiac v Taliansku. Obsadili tam pekné tretie miesto a Marek pravidelne nastupoval do zápasov. Tento rok nám do COP Trenčín odišli dvaja odchovanci a to Ján Tarabus ml., syn trénera starších žiakov a Richard Karczub.

Dúfam, že po tomto vysvetlení zmenia viacerí názor na mládež v Mestskom volejbalovom klube a práci s ňou.

JOZEF VIDIEČAN, prezident MVK Lokomotíva Zvolen

zdroj: zvolen.sme.sk