Prvé derby vyhral MVK…

[singlepic id=12 w=240 h=240 float=left]SKÚSENEJŠÍ HOSTIA MAJÚ BLIŽŠIE K POSTUPU.

V rámci 1.kola Slovenského pohára vo volejbale mužov sa pod Pustým hradom odohral prvý diel pravého mestského derby medzi VPH Zvolen a MVK Lokomotíva Zvolen.

Slovenský pohár 2010/2011 vo volejbale mužov sa uplynulý týždeň začal stretnutiami 1. kola. Obhajcovia minuloročných prvenstiev VKP Bratislava (muži) a Slávia UK Bratislava (ženy) majú v úvode voľný žreb. Celkový víťazi, ktorí budú v oboch kategóriách známi 29. januára budúceho roku, si zabezpečia účasť vo finále Česko- slovenského pohára. Jednotlivé kolá sa hrajú na odvetné stretnutia.
V 1. kole postavil žreb proti sebe aj dva zvolenské tímy. V derby stretnutí na seba narazili celky minulosezónneho extraligistu MVK Lokomotíva a prvoligového nováčika VPH, ktorý mal v úvodnom stretnutí výhodu domáceho prostredia.

Na palubovke, pred slušnou diváckou návštevou, mužstvá predviedli zaujímavý volejbal. V základnej zostave domácich sa predstavili aj nové posily, naopak, hosťom z pracovných dôvodov chýbali Divulit, Stehlík a chorý Múka. Tréner VPH Roman Kašša pred zápasom sršal optimizmom. „V príprave sme absolvovali kvalitne obsadené turnaje a získali potrebnú hernú prax. Káder bol vhodne doplnený a preto som optimistom. Dnešný tip na výsledok? Vyhráme ľahko 3: 0.“

Prvý set bol vyrovnaný od začiatku až do konca. MVK neskôr viedol 20:17, no domáci spresnili nahrávku a nakoniec sa ujali vedenia 1:0. V druhom dejstve, po výbornom servise Nehrera. Ktorý nešetril svojich bývalých spoluhráčov, si VPH vytvoril náskok, ktorý už hostia nedostihli. Tretí set bol najvolejbalovejší, a ako sa ukázalo neskôr aj rozhodujúci. Hostia vyblokovali Michalca i striedajúceho Veľkého, a Orolín aj so striedajúcim novopečeným otcom Tužimským spresnili prihrávku. V nervy drásajúcom závere sa hostia, ktorí odvrátili 4 mečbaly, dostali späť do zápasu a set doviedli do víťazného konca. V štvrtej hre domáci ešte vzdorovali, no rozbehnutá Lokomotíva vyrovnala na 2:2. V tajbrejku potom hostia dovolili uhrať domácim iba 10 bodov, čím v celom stretnutí vyhrali 3:2. Pred odvetou si tak lepšiu pozíciu na postup vytvoril MVK.

„Po prestriedaní v treťom sete sme zefektívnili prihrávku a presadzovali sa na sieti. Po odvrátení štyroch mečbalov sme sa dostali do hry, pričom hru domácich poznačili nezvládnuté koncovky. Vytvorili sme si dostatočný náskok a hru kontrolovali do konca setu. Začalo sa nám dariť aj na blokoch, no a v tajbrejku sme dokázali po dostatočnom náskoku druhý, či tretí mečbal premeniť,“ poznamenal na margo stretnutia po jeho skončení prezident hosťujúceho MVK Lokomotíva Zvolen Jozef Vidiečan.

Do odvety tak budú o niečo uvoľnenejšie nastupovať bývalí extraligisti, ktorí budú mať navyše výhodu domáceho prostredia.

zdroj: zvolen.sme.sk