Volejbalové nádeje bojovali

V sobotu ste si mohli pozrieť krásny volejbal v podaní mužov MVK Zvolen v extraligovom súboji proti COP Trenčín a nedeľa patrila volejbalovým nádejám. V športovej hale na IX. Základnej škole sa konal turnaj vo volejbale 4-íc. Tento turnaj mal pôvodne usporadúvať Liptovský Mikuláš, ale kvôli vyťaženosti haly sa turnaj presunul do Zvolena.

Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev, dve z Banskej Bystrice a po jednom zo Zvolena, Žiliny, Prievidze a spomínaného Liptovského Mikulášu. Volejbal 4íc sa hrá na menšie ihrisko a jeho polovica meria 7×7 metrov. Turnaja sa zúčastňujú rôzne vyspelé družstvá, jedne hrajú už tretí či štvrtý rok, iné prvý či druhý. Preto boje sú často jednoznačné. Dôležité však je, že chalanov hra baví a za turnaj odohrajú veľa lôpt, naberajú potrebné skúsenosti. Ved o rok či dva už budú v pozícii favoritov.

Naši chlapci začali ak  z partesu. V zápase proti LM viedli takmer celý prvý set, ale bohužial vlastnými chybami sa pripravili o víťazstvo v ňom. V druhom a treťom sete však už nenechali nič na náhodu a jednoznačne zvíťazili (7,4).  Nasledoval zápas proti skúseným Žilinčanom, ktorí miestami predvádzali smeče za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani kadeti. Našich predčili po všetkých stránkach a jednoznačne zvíťazili. V zápase proti Banskej Bystrici sa odohral vyrovnaný prvý set, ktorý sme prehrali 27:25. V druhom sete už Bystričania zapli na vyššie otáčky a zvíťazili na 17 bodov. Zápas proti Prievidzi sme vôbec nezvládli a podľahli poľahky 2:0.  Tento zlý výkon nás psychycky poznačil v zápase proti druhej Bystrici a prvý set sme dostali nakladačku na 6 bodov. V druhom sme sa ešte trochu skonsolidovali a aj zásluhou striedania hráčov Banskej Bystrici sme podľahli až v koncovke 25:22.

Chalani si na turnaji pripísali ďalšie cenné víťazstvo a obrovské množstvo skúseností. Budúci týždeň v nedeľu usporadúvame opäť domáci turnaj, tento krát vo volejbale trojíc. Začíname o 9:00 na ZŠ Námestie Mládeže (9. zš). Všetci ste vítaní.