Skvelá výhra nad COP Trenčín

MVK po bojovnom výkone porazil COP Trenčín

Druhá časť extraligy pokračovala v  sobotu  20.januára piatym kolom a MVK privítal mladíkov hrajúcich v projekte centralizovanej prípravy mládežníckych reprezentačných tímov vo volejbale realizovaný SVF pri Športovom gymnáziu v Trenčíne, hrajúcich pod „hlavičkou“ COP, ktorý bol v tabuľke skupiny o 5. až 9.miesto na ôsmom mieste. Obe mužstvá delilo v tabuľke jedno víťazstvo v prospech domácich a tri body. Zvolenčania s Trenčínom v prvej časti volejbalovej extraligy mužov vonku vyhrali 3:1 a na domácej palubovke prehrali 0:3.

V štatistikách po štyroch kolách 2.časti extraligy volejbalistov v celkovom sumáre oboch skupín o záverečné poradie v porovnaní súperov Zvolen – Trenčín zaujali podľa postov hráči toto postavenie. V porovnaní na poste libero  Hraňo 6. – Ružbacký 7., smečiar Kučera 4. – Marinič 5., diagonál Kamenský 2. – Vančo 3., blokár Michalec 6. – Jendrejčák 3., nahrávač Vaško 11. – Goč 1. V celej súťaži  za MVK je najviac bodujúcim hráčom Kučera (185 bodov), najlepším smečiarom Vrtielka (41%), ktorý je i naj prihrávačom (62%) a u hostí u všetkých troch činností dominuje Kozák (282 bodov, 48%, 36%) a na servise sú najlepší Kučera s 27 esami a Goč s 18 priamymi bodmi. Čakalo sa tak naozaj vyrovnané stretnutie.

MVK Zvolen – COP Trenčín  3: 2   (22,-22,24,-18,15)

Počet divákov: 150 Zápas trval 129 minút

Rozhodovali: Novotný – Fiľo

Zostavy:

MVK Zvolen: Michalec 15, Kamenský 15, Vrtielka 15, Orolín 7, Podstupka 3, Kučera 22, liberá Hraňo a Uhrin (Bambura 0). Tréner: M. Vaško.

COP Trenčín: Kyjanica 14, Goč 4, Kozák 22, Jendrejčák 10, Vančo 2, Marinič 17, libero Kurej (Ondruš 9). Tréner: P. Kalný.

Najlepší hráč zápasu (MVP):  Marek Hraňo  (MVK)

Najviac bodujúci hráči: Kučera (MVK) a Kozák (COP) obaja zaznamenali po 22 bodov.

Základné štatistiky: body z útokov 56/53, Esá 5/8, Bloky 16/17, Chyby 33/31

A vyrovnané bolo až do poslednej lopty. V prvom sete začali lepšie Trenčania, no MVK úspešnými blokmi a dôrazom pri útokoch postupne vyrovnali a  keď im za stavu 13:12  mladíci „darovali“ štyri body po nepresnostiach na servise i v útoku, získali dostatočný odstup a   víťazstvo  v sete zavŕšil smečom Kučera.

V druhom dejstve síce domáci už viedli o tri body, no od stavu 16:16  nedokázali eliminovať útoky hlavne Kozáka a Kyjanica smečom premenil prvý setbal.

Tretí set priniesol výborný volejbal, dlho sa zdalo, že Trenčania profesorsky vedení Petrom Kalným nepripustia pri štvorbodovom vedení korigovanie stavu, ale  Zvolenčania dokázali vždy dotiahnuť a dôrazom v koncovke  už doviedli set do víťazného konca.

Štvrté dejstvo bolo vyrovnané do stavu 11:11 a potom zlepšeným výkonom a presnosťou odskočili mladíci až o sedem bodov a vyrovnali na 2:2.

V tajbrejku v búrlivej atmosfére sa do stavu 15:15 striedali súperi vo vedení, hoci neraz viedli oba celky i o tri body. Koncovku však lepšie zvládli Zvolenčania, najprv nezadržateľne smečoval Michalec a mečbal premenil delovým podaním Kučera.

MVK tak konečne doma zvíťazil i v tomto roku a šieste víťazstvo v sezóne znamená už definitívnu  účasť v  play off.

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Sme radi, že sa nám podarilo po dlhej dobe vyhrať pred domácim publikom. Veľmi bojovný zápas na celkom slušnej úrovni. Škoda, že sa nevieme vyhnúť niektorým pasážam, ktoré vedú k zhoršeniu nášho výkonu. Pochvala patrí celému družstvu za vybojované víťazstvo.“

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Vyrovnaný zápas dobrej úrovne. V piatom sete sme si nedokázali poradiť s ľahkými loptami a spravili sme viacej chýb a to rozhodlo.“

Zvolenčania v 6.kole privítajú v sobotu  dňa 27.1.2018 o 18:00hodine v ŠH ZŠ na Sídlisku Západ posledné mužstvo extraligy VKM Stará Ľubovňa.