„Smolný“ zápas Zvolenčanov proti Košiciam

MVK Zvolen – VK KDS Šport Košice  0:3 (-21,-25,-15)

Rozhodovali: Sluk – Holčík, 100 divákov, Zápas trval 81 minút

Základné štatistiky: body z útokov 27/30, Esá2/8, Bloky 8/9, Chyby 30/24
Najlepší hráč zápasu (MVP): Ondrej Kamenský

Najviac bodujúci hráči: Kamenský  11 bodov resp. Lamanec 12 bodov

Zvolen: J.Orolín 3, Kamenský 11, Vrtielka 6, Michalec 7, Podstupka 1, Kučera 8, libero Bujalko (Bambura 0) Tréner: Martin Vaško

Košice: Smolej 12, Lamanec 12, Pizur 7, Kríž 0, Kasperkevič 1, Jakubov 9, libero Vitko (Šoplak 0, Bališin 3, Tesarčík 0) Tréner: Richard Vlkolinský

V prvom sete sa hralo obojstranne opatrne, mužstvá sa striedali vo vedení. Za stavu 16:16 úspešný trojblok Zvolenčanov rozhodcovia „nevideli“ a po novej lopte šli do vedenia hostia. Domácich to vyviedlo z koncentrácie, hostia ušli a MVK potom iba doťahovali stav.  V druhom dejstve domáci viedli 10:6, hostia prekvapujúco dotiahli a mužstvá sa striedali vo vedení, MVK sa dostali k setbalu, no Košičania nielenže vyrovnali, no dokázali bodovať a zvíťaziť.        Tretí set bol jednoznačnou záležitosťou kompaktnejších hostí, ktorí si vybudovali až desať bodové vedenie a dokázali set doviesť k víťazstvu.

Martin Vaško: „Prvé dva sety, dobrý výkon. Škoda koncovky druhého setu, mohlo sa to uberať inou cestou. Tretí set bol v réžii Košíc a my sme sa už nevedeli pozbierať.“

Richard Vlkoliský: „ Po včerajšom zápase s Myjavou sme chceli vo Zvolene uspieť. Som rád, že chlapci našli opäť chuť do volejbalu, aj keď sa víťazstvo nerodilo ľahko.“