Pohodové víťazstvo nad Starou Ľubovňou

MVK v pohodovom zápase zdolal Starú Ľubovňu

Druhá časť extraligy pokračovala v  sobotu  27.januára 6. kolom a MVK privítal volejbalistov VKM Stará Ľubovňa, ktorý figurovali v tabuľke skupiny o 5. až 9.miesto na poslednom mieste. V nedeľu Zvolenčanov v 7.kole čakal zápas na palubovke VK KDS Šport Košice, ktorí skupinu o 5. až 9.miesto vedú.

MVK mohli hrať už bez zbytočnej nervozity, lebo postup do záverečných bojov si vybojovali už po stretnutí s COP Trenčín a tak sa diváci vo Zvolene môžu tešiť  definitívne  na zápasy  play off. V nich sa pravdepodobne predstavia proti Majstrovi z minulej sezóny VKP Bystrina SPU Nitra. Pozerať sa určite bude na čo… Predtým nás však ešte čakajú zápasy nadstavby proti Myjave a Trenčínu.

MVK Zvolen – VKM Stará Ľubovňa 3:0  (22, 22, 18)

Rozhodovali: Andrejčák a Henček, 120 divákov.

Zostavy:

MVK: Michalec, Kamenský, Bambura, Orolín J., Podstupka, Kučera libero Hraňo. Tréner: M. Vaško.
VKM: Pavlík, Maroš Sopko, Buvalič, Folvarčík, Kandráč, Faron, libero T. Senko. Tréner: K. Senko.
Najlepší hráč zápasu (MVP): Tomáš Bambura (Zvolen)

V prvom sete začali hráči MVK úspešnými blokmi a dôrazom pri útokoch a  postupne  získali dostatočný až šesť bodový odstup napriek tomu, že hostia  znižovali, si   víťazstvo  v úvodnom sete nenechali ujsť. V druhom dejstve síce domáci dosiahli v úvode  až sedembodový náskok, no potom sa nevyvarovali chýb, súper mal „svetlú“ fázu hry a bodoval, no domáci spresnili hru a premenili druhý setbal. Tretí set priniesol výborný volejbal, dlho sa zdalo, že Ľubovňania zabojujú o korigovanie stavu, ale  Zvolenčania dokázali vždy v pravej chvíli zabrať, v koncovke dominovali a dôrazom v koncovke  už doviedli set do víťazného konca.         Zaknihovali tak siedme, plne zaslúžené  víťazstvo.

Vyjadrenie trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes môžeme byť spokojní len s výsledkom. Dôležité víťazstvo, ale výkon nebol optimálny. Boli sme málo dôslední vo väčšine herných činností.“
Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Počas celého zápasu boli domáci lepší. Gratulujem Zvolenu k víťazstvu.“

Zvolenčania v 8.kole privítajú v sobotu  dňa 10. februára 2018  už o 15:00 hodine v ŠH ZŠ na Sídlisku Západ v poslednom domácom zápase 2.časti  extraligy mužstvo TJ Spartak Myjava.