Po poslednom v skupine s prvým v Košiciach

Na palubovke VK KDS Šport Košice, ktorí skupinu o 5. až 9.miesto viedli, volejbalisti MVK nastupovali po sobotňajšom víťazstve. Individuálne štatistiky  neprezrádzali nadvládu domácich. Ich najviac bodujúcim hráčom bol Lamanec (312b), naj smečiarom Matrin Sopko, no na bloku bol úspešný Michalec, na servise dominoval Kučera a u naj  prihrávača Vrtielka. V tímových štatistikách domáci viedli jasne na smeči, bloku i servise a MVK mali lepší „iba“ príjem. Košičania minulú  sobotu vyhrali na Myjave a v tabuľke viedli s 13 víťazstvami, Zvolen vyhral sedemkrát.

VK KDS Šport Košice – MVK Zvolen    3:0  (13, 14, 18)

Rozhodovali: Tiňo  – Smolko 100 divákov.

Zostavy:

VK KDS Šport: Kasperkevič 4, Jakubov 11, Pizur 6, Lamanec 19, Martin Sopko 10, Bališin 2, libero Vitko, striedali Tesarčik 2, Šompľak 1, Lábik 4, Kríž 2 Tréner: R.Vlkolinský

MVK: Michalec 4, Kamenský 11, Vrtielka 6, Orolín J. 1, Podstupka 1, Kučera 8,libero Hraňo 1, striedal Vaško 2 Tréner: M. Vaško.
Najviac bodujúci: Lamanec 19 resp. Kamenský 11

Štatistiky: útok 45/28, esá 6/1, bloky 10/5, chyby 29/40

V prvom sete začali Zvolenčania vlažne a kým  sa dostali do tempa , viedol súper o jedenásť bodov. Košičania  však potrebovali niekedy i tri útoky na získanie bodu,  no  víťazstvo  v úvodnom sete si nenechali ujsť.

V druhom dejstve Zvolenčania  spresnili hru, úspešnými blokmi a dôrazom pri útokoch držali v úvode s domácimi krok, no postupne začali kopiť chyby a domáci získali vedenie o desať bodov.

Tretí set priniesol výborný volejbal, Zvolenčania prestriedali, Vaško rozdával perfektné lopty. Škoda sporných lôpt a bodov v prospech domácich. Za stavu 13:10  po perfektnom bloku Michalca, ktorý hneď  zaznamenal eso,  hráči MVK bojovali o skorigovanie stavu. No domáci ušli na 22:17 a ťažili z útočnej potencie hlavne Lamanca, ktorý stretnutie zakončil esom. Zvolenčania „vyrobili“ až 40 chýb a tak odchádzali bez bodu.

Zvolenčania v 8.kole privítajú v sobotu  dňa 10. februára 2018  už o 15:00 hodine v ŠH ZŠ na Sídlisku Západ v poslednom domácom zápase 2.časti  extraligy mužstvo TJ Spartak Myjava.