Dobrý výkon na majstra nestačil

Vo  štvrťfinále play off volejbalovej extraligy MVK zatiaľ neuspeli

Prvými     zápasmi     začalo     play-off      mužskej volejbalovej     extraligy. Zvolenčanov,      ktorí postúpili do   vyraďovacej        časti     zo     siedmeho       miesta,     hostil    obhajca     titulu     VKP Bystrina SPU    Nitra,    ktorý     je     vysokým      favoritom       a     po     dvoch       častiach      extraligy       mužov       mu      patrila      druhá     priečka.      Do       štvrťfinálovej      série       nastupovali      Zvolenčania      oslabení     o     chorého      nahrávača Podstupku.      Skúsení      domáci       potvrdili     posilnení      liberom      Ochodnickým      s     nováčikom    MVK Zvolen      svoju        vysokú       výkonnosť     a      zvíťazili       3:0 na       sety      a vedú     v štvrťfinálovej sérii play-off 1:0 na zápasy.

Extraliga mužov, play-off, štvrťfinále – 1. zápas:


VKP Bystrina SPU Nitra – MVK Zvolen 3:0 (21, 19, 12) – stav série 1:0


Rozhodovali: Tiršel a Sarka Zápas trval 67 minút Divákov: 175
Najlepší hráč zápasu (MVP): Ľuboš Kostoláni (Nitra)

Najviac bodujúci hráči: Kostoláni 18 bodov resp. Vrtielka 9 bodov

Štatistiky: útok 41/26, esá 2/6, bloky 12/7, chyby 13/20

 Zostavy:

Nitra: Porubský 2, Malina 7, Kašper 6, Rehák 3, Guzmán 11, Horník 8, libero Ochodnický (Zaťko 0, Kostoláni 18). Tréner: M. Kardoš.
Zvolen: Kučera 5, Kováčik 3, Kamenský 7, Vrtielka 9, Michalec 6, Vaško 4, libero Hraňo (Herich 5). Tréner: M. Vaško.

V prvom sete začali Zvolenčania dobre,  dostali sa do tempa, zmazali úvodné trojbodové vedenie domácich, darilo sa na sieti Vrtielkovi i Michalcovi, dobre im sekundoval kvalitným podaním Kučera a do stavu 20:20  sedem krát viedli. No vlastnými chybami dovolili súperovi uhrať štvorbodovú šnúru, Kamenský smečom odvrátil prvý setbal, no potom Kučera daroval domácim bod riskujúc chybou na podaní.

V druhom dejstve Nitrania  spresnili hru, úspešnými blokmi a dôrazom pri útokoch držali súpera v defenzíve,  hráči MVK postupne začali kopiť chyby a domáci získali vedenie o deväť bodov. Kamenský smečom a Kováčik esom síce odvrátili dva setbaly, no Nitrania si už víťazstvo nenechali ujsť.

Tretí set priniesol šesť bodový únik Nitry, domáci ušli až na 18:9 a ťažili z útočnej potencie hlavne Kostolániho, Guzmana a Horníka. Po Rehákovom útoku získali domáci mečbal a keď Kamenského smeč skončil v aute, zaknihovali si domáci  ľahké víťazstvo 3:0 a vedenie 1:0 v štvrťfinálovej sérii play-off.

 Hlasy trénerov:

Marek Kardoš, domáci tréner: „Je to play off , Zvolen je tím, ktorý bude riskovať, na to sme sa museli pripraviť. Ťažšie sme sa rozbiehali, potom sme zápas mali už pod kontrolou.“

Martin Vaško tréner MVK Zvolen: „Pred stretnutím bolo jasné, kto je favoritom zápasu. My sme prišli uhrať čo najlepší výsledok a v prvom sete sa nám to relatívne darilo. V koncovke sa Nitrania bodovo odpútali a v ďalších dvoch setoch mali jednoznačne navrch. Prvý nahrávač ochorel, musel som nastúpiť ja, ale myslím si, že sme nespravili hanbu. V domácej odvete ak budeme robiť menej chýb, dokážeme súpera potrápiť.“

Na druhý zápase série, ktorý je  na programe v sobotu, pozýva priaznivcov volejbalu a MVK prezident klubu Rojík Marek: „Predsezónny cieľ zotrvania v extralige sme splnili. 7. miesto po nadstavbovej časti je očakávaný výsledok, nesklamali sme a ani neprekvapili. Súper do play-off dvojnásobný majster SR  je z kategórie najlepších a ťažko očakávať nejaké mega prekvapenie (aj keď by sme boli radi). Radi by sme sa však v play-off prezentovali pekným nebojácnym volejbalom. Uhrať jeden, či dva sety, by bola odmena pre všetkých hráčov aj realizačný team, ktorý sa cez sezónu nadreli. Podstatné bude, aby sa divákom páčilo a aby sme ich hrou do športovej haly prilákali čo najviac. Však pre koho iného, ako pre divákov by sme hrali. Vo Zvolene je silná volejbalová komunita. Skoro na každej škole sa hráva amatérsky volejbal, v lete sa usporadúva plno beachových turnajov. Mrzí nás, že mnoho z týchto ľudí na zápasoch chýba. Boli by sme radi, keby sme ich v hľadisku uvideli. Na zápas play-off 3.3.2018 o 18 hodine v ŠH ZŠ na Sídlisku Západ budú pre Vás pripravené aj mažoretky Zuzany Niščákovej, profesionálny DJ s ozvučením, tombola s bohatými cenami a samozrejme tradičná súťaž o 500 eur.“

 

mim