Spokojnosť s výkonom, s výsledkom však nie

Extraliga mužov – 16. kolo

Vo volejbalovej extralige mužov sa v tomto týždni hrali až dve kolá, v  15.kole Zvolenčania figurujúci na siedmej priečke mali podľa rozpisu voľno a v sobotňajšom kole zavítali na palubovku  tretieho mužstvo súťaže TJ Slávia Svidník. Domáci tak boli favoritom stretnutia a v prvom meraní síl v siedmom kole vyhrali  bez  straty setu.

TJ Slávia Svidník – MVK Zvolen 3:0 (20, 27, 23)

Rozhodovali: Čunočka a Tatraj, 150 divákov.

TJ Slávia Svidník: J. Hriňák 1, Ščerba 13, Majcher 8, Pietrzak 16, Ciupa 6, Matušovský 4, libero S. Paňko (Markovič 0, Lux 7, Suchanič 0). Tréner: Peter  Tholt.

MVK Zvolen: Podstupka 0, Kučera 12, Michalec 3, Kamenský 10, Vrtielka 13, Orolín 6, libero Hraňo (Vaško 3). Tréner: Martin Vaško.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Lukasz Pietrzak (Svidník)

Najviac bodujúci hráči: Pietrzak 16 bodov resp. Vrtielka 13 bodov

Zápas trval 76 minút

Základné štatistiky:

Útoky 41/386, Esá 6/5, Bloky 8/48, Chyby súpera 24/23, Chyba na podaní 14/13

Zvolenčania v úvode prvého setu viedli, no v rozhodujúcich chvíľach robili chyby na podaní a i keď výborné útočné akcie rázne  dokázali zakončiť Vrtielka, Kučera, Michalec i Kamenský, robili zbytočné chyby na prihrávke. Do hry namiesto  Podstupku sa v závere „nominoval“ i hrajúci tréner Vaško, ktorý stretnutie i dohral. Slávisti postupne zvyšovali bodový náskok a vyhrali prvý set o päť bodov i keď celý set bol herne vyrovnaný a hráči MVK bojovali a odvrátili dva setbaly.

V druhom dejstve sa hral vynikajúci volejbal, obe mužstvá predviedli zopár skvelých výmen a do obrazu hry však nezapadali chyby na podaní, ktorých „vyprodukovali“ spolu obaja súperi až 17. Do stavu 17:17 si domáci držali dvoj až trojbodový náskok, no Zvolenčania podávali veľmi bojovný výkon a slávisti od stavu 24:23 premenili so šťastím až piaty setbal po úspešnom bloku a smeči Majchera.

V treťom sete od stavu 14:14 Zvolenčania dokonca viedli, no v závere setu boli úspešnejší hlavne na servise,  a keď Lux zabodoval esom na mečbal 24:22, stihol ešte prvý odvrátiť úspešným blokom J.Orolín, no Ščerba úspešným útokom premenil druhý a Svidníčania si tak pripísali plný bodový zisk a vyhrali tak piaty zápas za sebou.

Vyjadrenia trénerov:

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Dnes nám v určitých chvíľach chýbalo viac koncentrácie, ale zápas sme vyhrali. Gratulujem chalanom k úspešnému boju o prvú štvorku, na ktorú sa veľmi tešíme.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme odohrali konečne po dlhej dobre dobrý zápas. Myslím, že to bol veľmi bojovný výkon a rozhodujúce koncovky setov sme prehrali kvôli tomu, že sme neboli schopní zaservovať. Naopak súper aj keď kopil veľa chýb na servise v priebehu setov, ale prišla koncovka a bol schopní efektívne podať a to bol rozdiel v tých dvoch koncovkách čo sme prehrali.“

V 17. kole volejbalovej extraligy MVK  privítajú v hale 9.ZŠ Námestie mládeže v sobotu 16.12. 2017 o 18,00 hodine mužstvo VK Prievidza.