MVK Zvolen proti prvému v tabuľke

Extraliga mužov – 17. kolo

Vo volejbalovej extralige mužov v  17.kole Zvolenčania figurujúci na ôsmej priečke sobotu v privítali na palubovke  vedúce  mužstvo súťaže VK Prievidza. Hostia, ktorí získali doteraz o 27 bodov viac, tak boli favoritom stretnutia. V prvom meraní síl v ôsmom kole vyhral líder súťaže  bez  straty setu a dovolil Zvolenčanom uhrať 53 bodov. Zvolenčania sa herne zlepšujú však z kola na kolo a po poslednom kole sa dostal do „Dream teamu“ extraligy na poste  nahrávača hrajúci tréner MVK Martin Vaško.

MVK Zvolen – VK Prievidza   0:3 (-20, -21, -18)

Rozhodovali: Niklová Jana – Smolko Miloslav

Zápas trval 67 minút. 180 divákov

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Jančura (Prievidza)

Najviac bodujúci hráči:   Herich 12 bodov resp. Javorčík 15  bodov

Zostavy:

MVK Zvolen: Bartík 2, Podstupka 3, Kučera 5, Michalec 5, Kamenský 5, Herich 12, libero Hraňo

Tréner: Martin Vaško.

Prievidza: Ludha 12, Jančura 0, Kubš 14, Šimko 6, Kudra 9, Javorčík 15, libero Ľ. Nemec (Toobal 0, Laane 0).

Tréner: R. Nemec.

Zvolenčania v úvode prvého setu začali prekvapivo dobre a viedli, no v rozhodujúcich chvíľach robili chyby na podaní a i keď výborné útočné akcie rázne  dokázali zakončiť nestačili na zverencov Richarda Nemca, ktorý nechal na lavičke legionárov a Prievidžania premenili tretí setbal prvého dejstva. Zvolenčania sa snažili a   v druhom dejstve sa hral vynikajúci volejbal, obe mužstvá predviedli zopár skvelých výmen, ale hostia pôsobili kompaktnejšie a   obraz hry sa nemenil ani v treťom, ako sa ukázalo záverečnom dejstve, domáci veľa chybovali a „vyprodukovali“ spolu až 27 neúspešných akcií, líder súťaže zakončil stretnutie esom a dovolil domácim uhrať 59 bodov.

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes rozdielový výkon hlavne na prihrávke a v obrane. Prišla naša zlá pasáž a to boli rozdiely bodov čo sme prehrali sety.“

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Dnes sme si uhrali povinné tri body. Som rád, že som mohol dať príležitosť hráčom, ktorí hrávajú menej.“

V 18. poslednom kole 1.časti volejbalovej extraligy MVK zohrá stretnutie   20. decembra 2017 o 17:00 hodine v MŠH Na Sihoti v Trenčíne proti COP a v hale 9.ZŠ Námestie mládeže sa predstavia až v Novom roku 2018 v 2.časti extraligy. Súperi  a termíny budú pridelené po 18.kole.