Po sérii prehier prišlo víťazstvo

MVK Zvolen – VKM Stará Ľubovňa  3:0 (11, 21, 13)

Rozhodovali: Niklová – Holčík

150 divákov Zápas trval 64 minút

Dôležité stretnutie pre extraligového  nováčika sa začalo viac ako s hodinovým oneskorením, hostí „postihla“ kalamitná situácia na Donovaloch a v dobe plánovaného začiatku boli v hale iba traja hráči VKM, no stretnutie sa predsa hralo a domáci sa v prvom sete od začiatku zahryzli do súpera. Dominovali vo všetkých herných činnostiach. Hosťom dovolili naposledy bodovať v prvom sete za stavu 16:10 a potom sa dostal na podanie najviac bodujúci Kamenský a dopodával až do konca setu. Na bloku dominoval Michalec, na smeči sa presadili Herich a Kučera, darilo sa i Podstupkovi, Kováčik výborne podával. V druhom dejstve pokračovali domáci v „demolačnom“ výkone a trio Kučera, Herich a Michalec výrazne bodovalo. Hostia síce uhrali hlavne zásluhou Buvaliča 21 bodov, no MVK premenili po Kučerovom smeči druhý setbal. Tretie dejstvo už domáci poľahky dotiahli do víťazného konca, keď súperovi dovolili uhrať iba 13 bodov a s prehľadom zaznamenali tretie víťazstvo v extralige.

Zostavy:

MVK Zvolen: Podstupka 3, Kučera 7, Kováčik 9, Kamenský 12, Herich 13, Michalec 10, libero Hraňo.

Tréner: Martin Vaško.

VKM Stará Ľubovňa: Kandráč 1, Maroš Sopko 0, Peleščák 7, Folvarčík 3, Buvalič 9, Németh 5, libero T. Senko (Imrich 0, Bittner 0).

Tréner: Ján Senko

Najlepší hráč zápasu (MVP): Ondrej Kamenský

Najviac bodujúci hráči:    Herich 13  bodov resp. Buvalič 9 bodov

Vyjadrenie trénerov:

Tréner MVK Martin Vaško: „  Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas v obrane. Konečne sa nám podarilo zlomiť sériu prehier a to lepšie, že výborným výkonom. Sme si vedomí, že je stále na čom pracovať, aby sme dokázali vyhrať aj ďalšie zápasy. Musíme byť trpezliví a som presvedčený o tom, že to príde.“

Tréner VKM Stará Ľubovňa Ján Senko: „Dlhá únavná cesta 6 hodín. Strašne veľa chýb z našej strany a veľmi málo bojovnosti. Domáci zaslúžene vyhrali.“