VKP Bratislava : MVK Zvolen – 1. liga muži

MVK 1liga muži 4kolo COOP TN B 24Volejbalisti MVK Zvolen pokračujú v  novej sezóne v dobrých výkonoch a boli zatiaľ bez jedinej prehry so ziskom 29 bodov v čele prvoligovej tabuľky. V sobotu zavítali do Bratislavy, kde zohrali dvojstretnutie s najväčším súperom o prvenstvo v 1. volejbalovej lige mužov VKP, ktorí pôsobia v súťaži v rámci kooperácie ako rezerva extraligového VKP Bystrina SPU Nitra. VKP Bratislava „B“ pred šiestym dvojkolom figuroval na druhom mieste  zo ziskom 27 bodov, keď prehral jedno stretnutie na palubovke rezervy  COP Volley Trenčín.  Očakával sa veľký boj o víťazstvo a Zvolenčania si pred stretnutím verili.

V prvom stretnutí Zvolenčania od  úvodného setu zaskočili domácich bojovnosťou a dôrazom na sieti. Vytvorili si dvojsetové vedenie a v osvedčenej  základnej zostave bez striedania  dovolili uhrať súperovi v dvoch dejstvách v súčte iba 30 bodov. V treťom sete domáci spestrili hru a podarilo sa im znížiť stav stretnutia na rozdiel setu.  V sete štvrtom však volejbalisti MVK zabrali, zvýšili dôraz na sieti a postupne dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili.

V druhom stretnutí pokračovali v úvodnom dejstve rozohraní Zvolenčania v dobrom výkone, nedali domácim šancu a dovolili im uhrať iba 15 bodov. Druhé a tretie dejstvo však prehrali najtesnejším rozdielom. Hral sa výborný vyrovnaný volejbal s množstvom výmen, mužstvá predvádzali oku lahodiace akcie. Zvolenčania, do ktorých zostavy naskakovali i striedajúci bratia Orolínovci vyrovnali stav stretnutia na 2:2 a rozhodovalo sa v tajbrejku.  O víťazstve šťastnejší domáci rozhodli väčším dôrazom na sieti a výborným podaním.

Zvolenčania si i tak upevnili prvenstvo v 1.volejbalovej lige, keď získali na palubovke najväčšieho súpera v boji o postup do extraligy cenné body.

Na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ sa predstavia v sobotu 5.novembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hod. privítajú volejbalistov mužstva z konca tabuľky  1. ligy Mládež aktívne Trnava.

VKP Bratislava „B“ –  MVK Lokomotíva Zvolen    1 : 3  (-16,-14,22,-16)

Zostava MVK: Kučera, Vrtielka, Kamenský, Michalec, Kováčik, Vaško, libero Uhrin Tréner – M.Vaško

VKP Bratislava „B“ –  MVK Lokomotíva Zvolen    3 : 2  (-15,24,23,-22,12)

Zostava MVK: Kučera, Vrtielka, Kamenský, Michalec, Kováčik, Vaško, libero Uhrin (J.Orolín a M.Orolín) Tréner – M.Vaško

Hralo sa 85 a 113 minút , rozhodovali  Dovičovič Dušan st. – Kuzma Peter, 40 divákov