Prvý veľký turnaj malých volejbalistov

Mladší žiaciV Mestskom volejbalovom klube Zvolen došlo v posledných mesiacoch k veľkým zmenám. Vo vedení klubu sa stretla partia milovníkov tohto krásneho športu zložená z odchovancov bývalej Lokomotívy. S novým vedením prišli nové vízie, energia, ciele a plány. Vedenie vypracovalo v dnešných kluboch ojedinelú stratégiu rozvoja, podľa ktorej by sa mal klub v najbližších rokoch rozvíjať. Pôjde o náročnú prácu s mládežou. Jedná sa o beh na dlhé trate, ale veríme, že prvé plody sa ukážu už v blízkej dobe.

Novo sformované družstvo malých volejbalistov nastúpi na svoj prvý veľký turnaj už v nedeľu 6.11.2016 na IX. Základnej škole. Chlapci vytvorili dve skupinky a predstavia sa v súťaži mladších žiakov v  trojkovom volejbale. Proti skúsenejším súperom to nebude vôbec ľahké. Dôležité je, že chlapcom nechýba chuť a bojovnosť. V decembri absolvujú svoje prvé sústredenie. Od nového roku pod vedením kvalifikovaných trénerov, vytvorí MVK Zvolen ďalšiu prípravku. Tretiaci a štvrtáci sa začnú pripravovať na ich budúcoročný prvý „veľký turnaj“, či sústredenie.

Vo vedení to myslia s výchovou mládeže naozaj vážne. Už teraz hľadajú partnerov a prostriedky na vytvorenie viacerých krúžkov na základných školách. So všetkým pomáha aj ikona Zvolenského volejbalu a bývalý reprezentant SR Pavel Bartík: „Vyrástol som vo Zvolene, a rád by som prispel k tomu, aby sa volejbal vo Zvolene znova rozbehol. Oslovil ma bývalý prezident Mestského volejbalového klubu Lokomotíva Jozef Vidiečan a aj súčasné vedenie, aby som pomáhal pri tréningoch. Možno to znie ako fráza, ale treba začať od mládeže. Nakupovať hráčov je proti môjmu gustu. Chcem do klubu priniesť nové nápady a spolupracovať s trénermi. Budeme potrebovať aj nových trénerov mládeže. Výhodou volejbalu je, že s týmto športom môže človek začať v každom veku. Ja hrám volejbal až od 16-tich rokov a nič mi neušlo.“

Čo dodať? Držme palce ambicióznemu vedeniu klubu, malým chlapcom a samozrejme aj juniorom a mužom v bojoch o postup na Majstrovstvá Slovenska, či do najvyššej súťaže Extraligy.

Zostava mladších žiakov: Branislav BAMBURA, Patrick BARTÍK, Patrik BELIČKA, Martin BERKY, Samuel BORIS, Samuel HANUSKA, Samuel KŇAŽKO, Benjamin Hassan KRIŠTOF, Simon LOTHARIDES, Tomáš PODHRADSKÝ, Patrik RAFAELIS, Samuel SCIRÁNKA, Sára TUHÁRSKA, Jakub UHRIN

Tréneri: Petra KAMENSKÁ, Marek ROJÍK, Martin VAŠKO

Termíny turnajov mladších žiakov:

  • 6.11.2016 – Zvolen
  • 18.12.2016 – Žilina
  • 15.1.2017 – Banská Bystrica
  • 26.2.2017 – Banská Bystrica
  • 26.3.2017 – Žilina
  • 23.4.2017 – Zvolen

 

Marek Rojík