VK Nové Mesto nad Váhom „A“ – MVK Zvolen

1liga-mvk-5kolo-2016-2017-komjatice-4Vo veľmi  dobrých výkonoch pokračujú v  novej sezóne volejbalisti MVK Zvolen. Pred  dvojstretnutím v Novom Meste nad Váhom s „A-čkom“ VK figurovali na čele prvoligovej tabuľky so ziskom 39 bodov  a jeho súper tretím mužstvom medzi dvanástimi účastníkmi so ziskom 32 bodov.

1.stretnutie

VK Nové Mesto nad Váhom „A“ –  MVK Lokomotíva Zvolen     2 : 3  (-19,-23,17,22,-13)

Zostava MVK:

Kučera, Vrtielka, Kamenský, Michalec, Kováčik, Orolín M., libero Uhrin (Fehérpataky, Bambura, Orolín J., Vaško)

Tréner – M.Vaško

2.stretnutie

VK Nové Mesto nad Váhom „A“ –  MVK Lokomotíva Zvolen     3 : 2  (-16,21,-20,23,-11)

Kučera, Vrtielka, Kamenský, Michalec,  J.Orolín, M.Orolín  libero Feherpataky ( Vaško, Bambura)

Hralo sa 120 a 115 minút , pred 50 divákmi rozhodovali Hnát a Tiršel

V prvom stretnutí Zvolenčania od  úvodného setu zaskočili domácich bojovnosťou a dôrazom na sieti. Vytvorili si dvojsetové vedenie, ale v  treťom dejstve domáci zlepšili podanie, spestrili hru a podarilo sa im znížiť stav stretnutia na rozdiel setu.  Štvrtý set bol dlho vyrovnaný a v závere boli šťastnejší Novomešťania. Rozhodovalo sa tak v tajbrejku,   volejbalisti MVK zabrali, zvýšili dôraz na sieti, využili skúsenosti hráčov kádra a najtesnejším rozdielom zvíťazili.

V druhom stretnutí pokračovali v úvodnom dejstve rozohraní Zvolenčania v dobrom výkone, nedali domácim šancu a dovolili im uhrať iba 16 bodov. Druhé  dejstvo však prehrali. Hral sa výborný vyrovnaný volejbal s množstvom výmen, mužstvá predvádzali oku lahodiace akcie. Zvolenčania šli do vedenia a v koncovke štvrtého setu kazili podanie a Novomestský volejbalisti vyrovnali na 2:2. Rozhodovalo sa v tajbrejku.  O víťazstve rozhodli šťastnejší domáci väčším dôrazom na sieti a výborným podaním.

Volejbalisti MVK sa na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ predstavia v sobotu 19.novembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hod. privítajú volejbalistov VK Spartak UJS Komárno „B“.