VK Bystričan Banská Bystrica – MVK Zvolen – 1. liga muži

Volejbalisti MVK zakončili 1.ligu víťazne

1.liga muži kolo MVK VKP Bratislava7                       Po odohratí dvadsať jeden kôl  sa volejbalisti MVK Zvolen nachádzali na vedúcej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 110 bodov a 37 víťazstvami a ich súper  v záverečnom kole VK Bystričan Banská Bystrica, ako desiate mužstvo súťaže mal stratu neskutočných 80 bodov a zvíťazil iba v 10 stretnutiach. Zvolenčania tak boli vysokými favoritmi a so súťažou sa rozlúčili jednoznačným víťazstvom. Deklasovali „súpera“ v oboch stretnutiach za necelé dve hodiny s absolútnym prehľadom.

VK Bystričan Banská Bystrica  –  MVK Lokomotíva Zvolen       0 : 3  (-16,-14,-10) a  0 : 3  (-14,-8,-23)

Zostava MVK: Vaško, Kamenský, Kučera, J.Orolín, Majer, Dvořák, libero Uhrin (striedali  Bujalko a Fehérpataky) Tréner – Martin Vaško

Hralo sa 61 a 56 minút , rozhodovali  Mitterpach – Holčík, 50 divákov

Už prvé stretnutie malo očakávaný priebeh. Zvolenčania od úvodu setu kontrolovali hru a priebeh bol jednoznačný, držali si s prehľadom vedenie. Priebeh druhého i tretieho dejstva priniesol už lepší a bojovnejší výkon Bystričanov,  no Zvolenčania s prehľadom dominovali vo všetkých herných činnostiach a bodovali na podaní. Volejbalisti MVK  tak po 61 minútach zaslúžene zvíťazili a dovolili domácim „uhrať“ v celom zápase iba 40 bodov.

V druhom stretnutí v úvodnom sete i v druhom dejstve Zvolenčania s prehľadom zvíťazili, v poslednom sete síce poľavili no vyhrali najtesnejším rozdielom, keď Bystričanom dovolili uhrať iba 45 bodov a po 56  minútach  naplno bodovali.

Keďže SVF priniesla správu, že Zvolen postupuje priamo do extraligy a  hráči účasť vybojovali, teraz bude záležať na funkcionároch, či zabezpečia vhodné a dostatočné ekonomické podmienky a doplnia káder zodpovedajúci najvyššej súťaži.