Repete proti COP Trenčín bez bodu

Edymax extraliga mužov – nadstavbová časť – 1. kolo

           Keď v poslednom 18.kole  základnej časti  Edymax extraligy mužov   privítali  Zvolenčania  na vlastnej palubovke mladíkov z Trenčína a po dvojsetovom vedení zápas prehrali v tajbrejku, nevedeli, že už v 1.kole nadstavbovej časti im budú súperom práve Trenčiansky mladíci. V skupine 5.-10. je viac mužstiev ako v skupine prvých štyroch a tak pred play off  Zvolenčania zohrajú desať stretnutí a štyri krát ich čaká zápas v sobotu i v nedeľu za sebou. Druhým súperom v 1.kole im tak boli ešte volejbalisti TJ Spartak Myjava. Oba zápasy sa hrali na ihriskách súpera. 

Prvé dejstvo začalo síce opatrne, no od stavu 9/9  vyšli domácim bloky i útoky po diagonále a keď  dominoval na podaní Kyjanica odskočili až na 22/12.a napriek blokom Michalca, bodom Kamenského po smečoch a esách vedenie doviedli k setbalu. Podstupka ho „ulievkou“ odvrátil, no potom poslal loptu pri servise do siete. 1:0.

V druhom  sete začali Zvolenčania výborne, hrali pestro na sieti, obetavo v poli a viedli už o 6 bodov, dokonca dali eso, rozhodcovia nevideli a po uhranej novej lopte sa chytili domáci, hrali sa dlhé výmeny a COP postupne vyrovnali na 12/12. Set mal potom  mal podobný priebeh ako úvodný a  mladíci získali až 6 bodový brejk a mali setbal a hostia ho znova „premenili“ chybným podaním.2:0.

V tretom sete   od stavu 12/12 Zvolenčania výbornou pozičnou hrou  zabezpečili vedenie, darilo sa na bloku Vaškovi a na smeči Kamenskému. Domáci  koncovku nezvládli, znervózneli, hádali sa o každú loptu, nepriznali sa k tečom, dokonca uhádali bod po bode už priznanom MVK.  Zvolenčania však zvládli tlak a set vyhrali. 2:1.

Štvrté dejstvo prinieslo podobný priebeh a  hostia znovu čelili zmenám verdiktov rozhodcov. Síce bojovali, znížili po smečoch Kučeru a bloku Orolína, vychádzali im Michalcove „rýchliky“, no znervózneli a keď poslal Podstupka pri podaní loptu do siete získali a premenili prvý mečbal po bloku Rzymana.  


COP TRENČÍN – MVK ZVOLEN 3:1 (14, 19, -22, 19)

Zápas trval 102 minút, rozhodovali: Holčík a Čuntala, 30 divákov.

MVP: Lukáš Kyjanica  (Trenčín)

Základné štatistiky: útoky 53/38, esá 8/3, bloky 11/10, chyby 26/25

 


 

Trenčín: Kyjanica 13, Goč 7, Š. Rzyman 10, Fejt 9, Hrtus 15, Ondruš 16, liberá Kurej a Ružbaský (V. Rzyman 2, Baslar 0). Tréner: P. Kalný.

 Zvolen: Vrtielka 10, Šimko 0, Vaško 4, Kučera 9, Michalec 7, Kliment 7, libero Hraňo (Podstupka 0, Orolín 6, Sekereš 1, Kamenský 7). Tréner: M. Vaško.

Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol trenčiansky smečiar Nikolas Ondruš (16 b.).

 

V sobotu tak MVK Zvolen v prvom kole nadstavby neuspel a mužstvo sa v nedeľu presunulo na Myjavu, kde zohrali druhý zápas nadstavby proti Spartaku.
Vyjadrenie trénerov:

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, súpera sme zatlačili servisom, odtiahli od siete a darilo sa nám aj v obrane. Teší ma ako sa chlapci vysporiadali s druhým setom, kedy sme po sérii chýb z úvodu setu dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj. V ďalšom priebehu rozhodlo ako sme ustáli prihrávku a takisto efektivita na útoku po príjme.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme to nezvládli na prihrávke a na podaní. Po horších príjmoch sme sa len ťažko presadzovali proti dobrej obrane Trenčanov. Naopak, oni si veľmi dobre prihrali a my sme mali v obrane veľké problémy. Dnes teda rozhodlo podanie a prihrávka.“

mim