Prvý zápas Extraligy v tejto sezóne za nami

Edymax extraliga vo volejbale mužov –  2.kolo základnej časti sezóny 2019/2020

V úvodnom kole volejbalovej Edymax extraligy  mužov mali Zvolenčania voľný žreb a tak svoju premiéru v novej sezóne absolvovali až v druhom kole, keď na domácej palubovke privítali vicemajstra  z Košíc.

Pred sezónou z  MVK odišli  Adam Kliment (ukončil volejbalovú kariéru), Martin Sekereš (štúdium na vysokej škole), Samuel Podstupka ( práca v Bratislave). Do klubu pribudli  Fraser Smith, Austrálsky univerzál a smečiar, ktorý hrával v Austrálii, Dánsku aj Holandsku, Ryan Kenny Americký nahrávač, hrával v Nemecku, USA, Anglicku a Čech Michal Borski. Na nový typ hosťovania, kedy môže hrávať mládežnícke kategórie za svoj klub (BB) a mužskú súťaž za iný klub ( MVK), príšiel z Banskej Bystrice, člen reprezentácie do U17 aj U18 Adam Kán.


MVK ZVOLEN – VK KDS ŠPORT KOŠICE 0:3 (-18, -19, -25)

Rozhodovali: Malík a Andrejčák, 100 divákov
MVP: Miroslav Jakubov (Košice) Najviac bodujúci hráči: Kamenský 14 bodov – Lamanec 19 bodov

Zvolen: Vrtielka 10, Orolín 1, Kenny 1, Smith 1, Michalec 5, Kamenský 14, libero Hraňo (Kučera 12, Šimko 2, Borski 1). Tréner: M. Vaško.
Košice: Kasperkevič 0, Jakubov 18, Kríž 3, Lamanec 19, M. Sopko ml. 10, Pizur 7, libero Kurej (Smolej 2, Ondruš 1, Goč 0). Tréner: R. Vlkolinský.


Favoritom stretnutia boli hostia.  Vicemajster mal prvé dva sety pod kontrolou a nedovolil domácim uhrať ani na 20 bodov, aj keď Zvolenčania predviedli v priebehu celkom slušné herné pasáže. Hráči spod Pustého hradu sa však potom osmelili a boli blízko k zisku aspoň jedného setu. V treťom viedli takmer celý čas, v závere ešte dokonca 22:20 a potom i 24:23, ale napokon dobre podávajúci hráči Košíc koncovku otočili.  Najprv sa smečom presadil Pizur a duel zakončil Sopko. Výborný duel odohral najviac bodujúci hráč MVK Ondrej Kamenský a Americký nahrávač Ryan Kenny, ktorému sa darilo i na podaní.

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Bola to pre nás prvá vážna previerka. S niektorými vecami môžeme byť spokojní, ale niektoré boli zlé. Veľká škoda, že sme nedotiahli tretí set do víťazného konca. Vieme, na čom musíme pracovať.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Myslím si, že prvé dva sety sme mali zápas vo svojej moci. Dobrý servis aj obrana. No potom sme prestali dobre podávať aj brániť. V treťom sete ale nefungovalo nič, takže sme len počkali na chyby súpera.“

 

Na domácej palubovke sa MVK  predstaví 12.10.2019, keď o 18:00 hodine  privíta  VK OSMOS Prievidza.

mim