Myjave sme prehru neoplatili

Domáci od úvodu  prvého  dejstva   ukázali snahu zahryznúť sa do súpera a postupne si vytvorili až šesťbodové vedenie v strednej fáze po výborných blokoch Orolína, ale kopaničiari ho postupne sťahovali po chybách MVK na prihrávke i po akciách Zemana. Prišli dve chyby na podaní, neodpískaná páska hostí a keď si na sieti nerozumeli Vaško s Michalcom, MVK  ponúkol  šancu hosťom. Orolín odvrátil prvý setbal, no Petráš nekompromisne zakončil herné trápenie oboch mužstiev. 0:1.

V druhom dejstve od stavu 9/9 bodovali viac hostia, domácim sa darilo uchytiť jednotlivé body, hostia boli úspešnejší v sériách a dotiahli set k víťazstvu.0:2.

MVK ZVOLEN – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, -20, 20, -21)

Zápas trval: 96  minút, rozhodovali: Mil. Smolko a Holčík,100 divákov.
MVP: Matúš Konc (Myjava)
Najviac bodujúci hráči: Kliment 17 bodov resp.  Pokopec  13  bodov

Štatistiky: útoky 47/44, esá 3/5, bloky 8/13, chyby 33/31

Zvolen: Michalec 4, Kliment 17, Kamenský 15, Orolín 10, Vaško 0, Kučera 6, libero Hraňo (Podstupka 2, Sekereš 4). Tréner: M. Vaško.
Myjava: Valo 4, Watzka 2, Mich. Zeman 11, J. Petráš 11, Pokopec 13, Pollák 7, libero Kurej (Jalovecký 0, Konc 14, Viskup 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

V tretom sete začali Zvolenčania výborne, presadili sa Kliment a Kučera na smeči, daril sa servis najmä Kamenskému . Zvolenčania  viedli po celý set a záverečné záverečnú štvorbodovú šnúru zaklincoval Sekereš.

V štvrtom sete  hostia od prvého podania viedli, no domáci sa dokázali priblížiť iba na rozdiel bodu na 18/19,  potom si vytvorili tlak na sieti kopaničiari keď tréner umne striedaním posielal na sieť Petráša a mečbal premenil Zeman. 1:3.

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Pokiaľ sme dnes boli schopní prihrávať, dokázali sme s Myjavou držať krok. Nebyť našich zlých pasáží, kedy sme sa zasekli v jednom alebo v dvoch postaveniach, sa zápas mohol vyvíjať inak.“

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dlhodobo nám nesedí Zvolen. Nevieme sa vysporiadať po mentálnej stránke. Na to, že hráme možno s papierovo slabším družstvom, sa trápime na podaní. Potom vzápätí prídu  nejaké tri chyby, ktoré nás stáli lepší výsledok. Síce sme vyhrali, ale je to taká zvláštna chuť víťazstva.“

V 5.kole Edymax volejbalovej extraligy MVK zohrá stretnutie   v hale ZŠ Námestie mládeže v sobotu 2.marca 2019, keď o 18,00 hodine privíta VK Spartak UJS Komárno.