Zvolenskí volejbalisti medzi Slovenskou Elitou

Volejbalisti MVK medzi deviatkou najlepších

Volejbalisti Mestského volejbalového klubu si minulú sezónu (tak ako aj 2 predošlé) vybojovali postup do najvyššej volejbalovej súťaže, Extraligy. Tento rok sa konečne podarilo nájsť potrebné finančné prostriedky a do súťaže sa aj prihlásili. V súťaži malo súperiť 10 najlepších družstiev zo Slovenska. Komárno sa nakoniec neprihlásilo a tak Zvolenčania budú patriť medzi 9 TOP Teamov na Slovensku.

Svoje sily si postupne zmerajú s Prievidzou, Trenčínom, Myjavou, Nitrou, Starou Ľubovňou, Prešovom, Košicami a Svidníkom. Prvý zápas odohrajú 23.9. na palubovke Spartaku Myjava a 30.9. sa na palubovke Základnej školy Námestie mládeže na sídlisku Západ predstavia v súboji s majstrovskou Nitrou. Súboj to nebude jednoduchý, ale určite sa oplatí prísť pozrieť na najlepší volejbal na Slovensku. Kompletný rozpis nájdete TU.

Vedenie klubu avizovalo posilnenie kádra. Spýtali sme sa na ne trénera Martina Vaška:


Martin Vaško

„Káder potrebujeme doplniť o 2 – 3 hráčov. Určite potrebujeme nahrávača a ku tomu by bolo dobré do Zvolena pritiahnuť prvého smečiara a blokára. Sme v jednaní s niekoľkými hráčmi, na zverejnenie mien je ešte čas.“ tajil vynikajúci nahrávač, ktorý sa túto sezónu rozhodol venovať naplno trénerskej činnosti. „Chceme stavať na mladých hráčoch, ktorý by tu zostali niekoľko sezón. Popri nich budeme vychovávať a zapájať našich odchovancov z juniorky, ktorí patrili medzi 6 najlepších v ich kategórii na Slovensku, ale chýbajú im extraligové skúsenosti.“ doplnil Martin.


Pridáva sa navrátilec z Francúzskej ligy Pavel Bartík


Pavel Bartík

„Našim hlavným cieľom bude naplniť hľadisko a divákov si predvádzanou hrou v ňom aj udržať počas celej sezóny.“ rozhovoril sa bývalý reprezentant SR, ktorý sa teraz naplno venuje manažérskej činnosti v klube v ktorom s volejbalom začínal. „Financie sa zháňajú ťažko, hlavne keď v najvyššej súťaži začínate. Svojich partnerov a mesto však chceme vzorne reprezentovať počas celej sezóny a dúfame, že budúci rok to bude s hľadaním sponzorov jednoduchšie, a klub v najvyššej súťaži stabilizujeme, čím vytvoríme podmienky pre výchovu mládeže.“


Nám len zostáva dúfať, že sa našim volejbalistom bude medzi elitou ku ktorej určete patria dariť. Všetci sa už tešíme na kvalitný volejbal, na ktorý sme boli v minulosti zvyknutí a dúfame, že Zvolen opäť bude volejbalom žiť.

Kompletný rozpis