Zlato a Bronz z MSR do Zvolena

Zlatí na Majstrovstvách Slovenska

Majstri SR – Tomáš Bambura, Marcel Grofik

Keď v stredu ráno sadali do vlaku ešta ani netušili, že na druhý deň cestou domov budú musieť strážiť zlaté medaile. Hovoríme o členoch juniorského družstva MVK Zvolen Marcelovi Grofikovi a Tomášovi Bamburovi. Tím sa podaril senzačný úspech, keď si na dvoch kvalifikáciách (v Žiline a vo Zvolene) vybojovali postup na finálový turnaj medzi 8 najlepších a ten následne aj vyhrali.

Priebeh turnaja nebol vôbec jednoduchý. Po hladkom víťazstve v prvom kole narazili na najväčších adeptov na víťazstvo, mládežníckych reprezentantov Viliama Čizmaziu s Martinom Pokopcom. Duel prehrali a tak padli do „bažín“, čo znamenalo, že už nemôžu prehrať. V semifinále však naši chlapci zvíťazili nad dvojicou známou z kvalifikácie Matúšom Šímom s Filipom Mačuhom (v kvalifikácii ich 2x porazili) a čakalo ich finále, opäť proti dvojici Čizmazia, Pokopec. Duel mal dramatický priebeh, hral sa krásny plážový volejbal na vysokej úrovni. Obidva sety vyhrala Zvolenská dvojica v koncovkách zhodne 21:19 a 21:19 a tým získala titul Majstrov Slovenskej republiky v kategórii U20.

Na turnaji sa odohrávali súboje aj v kategórii U18, kde sa zúčastnili Zvolenčanky Veronika Karlíková s Michaelou Mattovou. Dievčatám sa tiež veľmi darilo a v silnej konkurencii obsadili pekné 3. miesto. Dievčatám gratulujeme.

A kto sú vlastne Tomáš Bambura s Marcelom Grofikom?


Tomáš Bambura:

Dátum narodenia: 9.6.1998 v Banskej Bystrici

Miery: 187 cm / 76 kg

Post: Smeč

Základná škola: ZŠ Námestie mládeže, Zvolen

Sterdná škola: SPŠ Jozefa Murgaša, BB – maturita 2017

Záľuby: volejbal, turistika, fantazy a dobrodružné filmy

Marcel Grofik:

Dátum narodenia: 18.10.1998

Miery: 180 cm / 70 kg

Post: Nahrávač

Základná škola: ZŠ Námestie mládeže, Zvolen

Sterdná škola: GĽŠ Zvolen

Záľuby: volejbal, dievčatá, škola, knižky