Zaslúžené víťazstvo mladších žiakov

Mladší žiaci s prvým víťazstvom

Mladší žiaci MVK ZvolenMladší žiaci sa v rámci programu turnajov v „3-kovom“ volejbale predstavili po druhý raz v Banskej Bystrici. Mali si tu zrovnať sily s hráčmi z Banskej Bystrice a zo Žiliny. Najskúsenejšie družstvo zo Žiliny však na turnaj nepricestovalo a tak sme zápolili iba s Bystričanmi.

Obidva kluby mali na turnaji svoje A aj B družstvá, ktoré hrali spolu systémom každý s každým. Hralo sa v dvoch telocvičniach, čiže turnaj mal rýchly spád. Prvé zápasy začali kombinovane Ačka proti Béčkam. Naši hráči sa prezentovali zlepšenými výkonmi. Vidieť na nich prácu na tréningoch, aj keď posledné týždne boli kvôli chorobám veľmi ťažké. Napriek tomu sa nám podarilo získať historicky prvé víťazstvo v tejto súťaži. Naše Ačko dokázalo poraziť Bčko z Banskej Bystrice, ktoré bolo zložené zo začínajúcich volejbalistov. Prvý set bol vyrovnaný a o víťazovi sa rozhodovalo iba v závere, kedy sa naším podarilo zlomiť Bystričanov. Druhý set sme už dominovali. Bystriké Ačko jasne dominovalo vo všetkých zápasoch a jednoznačne zdolalo obidve naše družstvá. V súboji B družstiev Zvolena a Banskej Bystrice sa hral vyrovnaný volejbal. V prvom sete naši chlapci stratili náskok 19:10 a nakoniec v ňom podľahli v koncovke stavom 26 : 24. Druhý set si však nenechali újsť a v koncovke ho vybojovali vo svoj prospech. V tiebreaku však nedokázali naviazať na zlepšený výkon z druhého setu a nakoniec súperovi podľahli .

Dúfame, že chlapci naviažu na prvé víťazstvo a do konca sezóny ich ešte niekoľko získajú. Motivácia by im chýbať nemala.