Z prvý 4 miest, 3 pre MVK Zvolen

V stredu 14.6.2017 sa na kúpalisku v Žiline odohral 1. kvalifikačný turnaj na Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale chlapcov v kategóriách U18 a U20. V silnej konkurencii v kategórii U20 mal zastúpenie aj zvolenský MVK.

Všetky družstvá predvádzali za dobrého počasia skvelé výkony. Skutočne sa bolo na čo pozerať. Z našich radov sa zúčastnili dvojice Bambura s Grofikom, Bujalko so Sekerešom a Fejt s Javorským. A veru sa im darilo, o čom hovorí fakt že z prvých 4 miest

Tomáš Bambura, Marcel Grofik

sme obsadili až 3. Medzi našich sa vtesnala jediná „skombinovaná“ dvojica z VKP Bratislava Matúš Šíma (Žilina) a Filip Mačuha

(Prievidza), ktorá prehrala v boji o prvú priečku s Tomášom Bamburom a Marcelom Grofikom. Ich vzájomný súboj dopadol jednoznačne pre Zvolenčanov a to v pomere 2:0 (13,11). Na treťom mieste boli Braňo Bujalko s Martinom Sekerešom. Zemiaková pozícia zostala pre Viliama Fejta s Lukášom Javorským.

Druhý kvalifikačný turnaj sa odohrá práve vo Zvolene, teda presnejšie v športovom areáli Hájik v Lieskovci už budúci utorok 20.6.2017. Veríme, že naši potvrdia svoje výkony zo Žiliny a na Majstrovstvá SR, ktoré budú v Žiline 28.-29.6.2017 postúpia minimálne 2 dvojice.