Volejbal – 1.liga mužov
VKP Bratislava – MVK Lokomotíva Zvolen
3:2 (23,-13,22,-23,12) a 0:3 (-22,-23,-19)

[singlepic id=20 w=150 h=120 float=left]1.liga muži – 20.2.2016 -> 15. kolo : 30 divákov

Volejbalisti MVK Zvolen, ktorí  sú lídrom súťaže,  pokračovali vo svojom prvoligovom účinkovaní  dvojstretnutím v Bratislave s  mužstvom VKP. Potvrdili  svoje kvality a ziskom ďalších bodov  si  upevnili postavenie pred poslednými tromi kolami základnej časti. Naďalej vedú prvoligovú súťaž mužov s dostatočným náskokom pred VK Bystrina SPU Nitra „B“ a VKP Bratislava. Mieria tak svojimi výkonmi do baráže  o extraligu mužov.

1.zápas

VKP Bratislava  –   MVK Lokomotíva Zvolen   3:2 (23,-13,22,-23,12)

Zostava MVK: Kučera, Kubš, Kamenský, Orolín J., Kováčik, Vaško, libero Uhrin , striedal Vrtielka

Tréner: Martin  Vaško

Stretnutie malo viac ako vyrovnaný priebeh, Zvolenčania si ťažko zvykali na podmienky, v ktorých sa zápas hral. Paradoxom stretnutia bolo, že hráči MVK zaznamenali viac víťazných  bodov v súčte ako VKP. V prvom sete VKP až v závere rozhodli o jeho zisku najtesnejším rozdielom, druhé dejstvo však patrilo skúsenejším hosťom, ktorí vyrovnali stav na 1:1 víťazstvom o dvanásť bodov. No tretie dejstvo znova patrilo domácim, ktorí  si udržali trojbodové vedenie.  Zvolenčania však vyrovnali stav stretnutia  na 2:2 výborným zvládnutím koncovky štvrtého setu a dostali tak zápas do tajbrejku, v ktorého priebehu sa hral veľmi kvalitný volejbal a šťastnejší  Bratislavčania ho nakoniec získali             vo svoj prospech a postarali sa iba o tretiu prehru MVK Zvolen v 1.lige.

2.zápas

VKP Bratislava  –   MVK Lokomotíva Zvolen   0:3 (-22,-23,-19)

Zostava MVK: Kučera, Vrtielka, Kamenský, Orolín J., Dvořák, Vaško, libero Uhrin

Druhé stretnutie so zmenami  v zostavách začali síce lepšie domáci volejbalisti, no Zvolenčania sa „aklimatizovali“ v stiesnených podmienkach a od začiatku prvého dejstva zatlačili domácich, ktorých nepustili od stavu 8/8 do vedenia  a trojbodovým rozdielom získali v zápase vedenie. Aj  v ďalších  setoch  dominovali,  súpera zatlačili do defenzívy. Bratislavčania sa pokúsili o zvrat v koncovke druhého setu, no po vedení 2:0 na sety  Zvolenčania už dominovali vo všetkých herných činnostiach a   pestrou hrou na sieti a obetavosťou v poli nedovolili súperovi  ani zisk setu, kontrolovali  hru, presadili sa v koncovke  a dotiahli  stretnutie k 25 víťazstvu v prvoligovovej súťaži. Výhrou si Zvolenčania udržali pozíciu lídra.

Rozhodoval : Jačanin

Zápasy  trvali   120 a 68 minút, stretnutia  sledovalo  30 divákov

Program 1.volejbalovej ligy mužov pokračuje 16.kolom  až dňa 5.3.2016 a MVK  na domácej palubovke  privíta o 15. a 17. hodine v hale 9.ZŠ na Nám. Mládeže Zvolen – západ druhé mužstvo súťaže VK Bystrina SPU Nitra „B“.