Volejbal – 1.liga mužov
VK Ekonóm SPU Nitra „B“ – MVK Lokomotíva Zvolen
1:3 (-23,22,-13,-15) a 2:3 (-19,-18,21,16,-11)

[singlepic id=20 w=150 h=120 float=left]1.liga muži – 5.12.2015 -> 7. kolo : 30 divákov

Volejbalisti MVK Zvolen pokračovali v 1.lige dvojstretnutím siedmeho dvojkola na palubovke rezervy Nitry. V stretnutí druhého s prvým sa očakával veľký boj, no obe víťazstvá domácim zobrali  po bojovnom výkone Zvolenčania. V zápasoch o čelo tabuľky sa hral výborný volejbal a o víťazovi rozhodli väčšia skúsenosť a zohratosť hráčov MVK, ktorí sa udržali v čele tabuľky 1.vojejbalovej ligy.

1.zápas: VK Ekonóm SPU Nitra „B“ – MVK Lokomotíva Zvolen 1:3 (-23,22,-13,-15)

Zostava MVK: Vaško, Kamenský,  Kováčik,  Dvořák, Kučera, Kubš libero Fehérpataky, striedali Vrtielka, Bednář, Majer   Tréner: Martin Vaško

2.zápas: VK Ekonóm SPU Nitra „B“ – MVK Lokomotíva Zvolen 2:3 (-19,-18,21,16,-11)

Zostava MVK: Vaško, Kamenský,  Vrtielka, Kučera, Kováčik, Dvořák, libero Fehérpataky, striedali Kubš,  Bednář, Majer   Tréner: Martin Vaško

Rozhodoval : Dovičovič  ml. , zápasy  trvali   100  a 110 minút, stretnutia  sledovalo  30  divákov

…….V prvom stretnutí podali Zvolenčania koncentrovaný výkon. Zaváhali iba v druhom sete, kedy Nitrania vyťažili z trojbodového vedenia, ktoré síce Zvolenčania dotiahli, ale hrubými chybami dovoli súperovi vyrovnať. No potom už hrali zodpovedne a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Ťažili hlavne z výbornej obrany a hry v poli a zostávajúce dva sety vyhrali rozdielom triedy o viac ako desať bodov.

…….Priebeh druhého stretnutia bol od začiatku jednoznačný pre skúsenejších hosťujúcich volejbalistov. V prvom sete zatlačili súpera a bodovali podaním a dobrými blokmi a eliminovali odpor súpera i pestrou hrou v útoku. V druhom sete svoj výkon hráči MVK ešte vystupňovali a nedali domácim šancu. No v treťom sete nepochopiteľne poľavili v koncentrácii a dovolili súperovi znížiť. V štvrtom sete „mali na rukách“ Nitrania kus šťastia a Zvolenčania nedokázali eliminovať útoky súpera na sieti, využili stratu koncentrácie volejbalistov MVK a poslali stretnutie do tajbrejku, v ktorom sa Zvolenčania vrátili k výkonu z prvých dvoch dejstiev a si odniesli cenné body.

…….Program 1.volejbalovej ligy mužov pokračuje dňa 12.12.2015 o 15. a 17. hodine, kedy MVK  v 8.dvojkole privíta  v telocvični ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ piate mužstvo 1.volejbalovej ligy mužov  VŠK Púchov.