VK Hydrex Hriňová – MVK Lokomotíva Zvolen
2:3(-18,23,17,-28,-13) a 1:3(27,-18,-18,-26)

[singlepic id=20 w=150 h=120 float=left]1.liga muži – 20. kolo : 80 divákov

MVK: M.Orolín, J.Orolín, Puškár, Beskydiar, Veľký, Kováčik (libero Palaščák). Tréner: M.Beskydiar.

Prvoligové derby malo opäť správny náboj, hoci o poradí v tabuľke bolo rozhodnuté už pred zápasom. Hostia prišli do Hriňovej bez svojho univerzálneho hráča, ktorého trápi už druhý týžden bolesť kolena. Hriňovčania cítili šancu oplatiť Zvolenu prehry z minulých kôl, čo im pravdepodobne zväzovalo ruky hlavne v prvom sete. Druhý a tretí bol už v réžii domácich, ktorí pomaly začali nachádzať spôsoby ako bodovať. Zvolenčania boli pod tlakom a nedôrazní na útoku až do polovice štvrtého setu. Stav 19:15 pre domácich pravdepodobne Lokomotívu dostatočne naštartoval a zlepšila svoj výkon, čo stačilo na víťazstvo v sete aj napriek niekoľkým match-balom Hriňovej. V tie-breaku už domáci ťahali za kratší koniec a hostia po dlhom a vyrovnanom boji vydolovali cenné víťazstvo.

V druhom zápase už boli Zvolenčania posilnení o Juraja Divulita na poste smečiara, ktorý dodal rozvahu a skúsenosť. V prvom sete sa tento fakt prejavil na profesorskej hre Zvolena, ale postupne túžba ukončiť sezónu víťazstvom hnala Lokomotívu dopredu. Nakoniec po veľkej dráme v štvrtom sete premenila match-ball a získala plný bodový zisk na horúcej hriňovskej palubovke.