Najlepším hráčom zápasu – tréner

Volejbalisti MVK Zvolen cestovali za súperom do Trenčína, v dôležitom  zápase  susedov z konca tabuľky sa očakával boj o každú loptu. Jasného favorita stretnutie nemalo, mužstvá delili v tabuľke iba 3 body a jedno víťazstvo  v prospech COP. V súboji tabuľkových susedov Trenčania bojovali o tretie a Zvolenčania o druhé víťazstvo v sezóne, keď dosiaľ  obe mužstvá uspeli v Starej Ľubovni, Trenčín navyše doma zdolal Myjavu.

V prvom dejstve síce Zvolenčania držali krok s Trenčianskymi mladíkmi, no tí potom potiahli dva krát štvorbodovú šnúru i vďaka chybám hráčov MVK.  Bodový rozdiel napriek zlepšenej hre MVK narastal, domáci dominovali na smeči i podaní a poľahky doviedli set k víťazstvu, keď dovolili MVK uhrať iba 13 bodov.

Zlepšený  výkon Zvolenčanov priniesol pestrý volejbal s dlhými výmenami. Za stavu 17/17  sa hráči MVK  „chytili“ i zásluhou nahrávky Vaška a útokov Klimenta a vytvorili si vedenie o 4 lopty a s prehľadom vyrovnali stav setov na 1:1.

Tretí set sa začal pre MVK dobre, v úvode viedli, spresnili hru, vychádzali im  herné varianty, darilo sa bodovať  hlavne Michalcovi a Kučerovi a vrátili domácim mladíkom 13 bodovú prehru s prvého dejstva a viedli 1:2 na sety.

COP TRENČÍN – MVK ZVOLEN 2:3 (13, -22, -13, 20, -9)

Rozhodovali: Královič a Gerboc,  Zápas trval 123 minút , 50 divákov.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Vaško (Zvolen)

Najviac bodujúci hráči:  Adam Kliment 18  bodov  resp. Tomáš Hrtus 17  bodov

Trenčín: Goč 2, Hrtus 17, Jendrejčák 8, Vančo 7, Ondruš 12, Kyjanica 12, libero Kurej (Remenár 6, Krišák 0, V. Rzyman 0, Š. Rzyman 0). Tréner: P. Kalný.

Zvolen: Michalec 14, Vaško 3, Kučera 16, Kováčik 1, Kliment 18, Vrtielka 8, libero Hraňo (Šimko 9, Podstupka 0, Kamenský 0). Tréner: M. Vaško.

Trenčania však bojovali a vo štvrtom sete i vďaka bodom Kyjenicu a Hrtusa odskočili o 7 bodov, Zvolenčania doťahovali, no za stavu 23/20 domáci i zásluhou  kvalitného podania vyrovnali na 2:2.

Rozhodovalo sa teda až v tajbrejku. v zápase vykryštalizovaná zostava MVK predviedla presne to, čo sa v tajbrejku očakáva. Pestrú hru na sieti, dôraz i technické zakončenia a hlavne obetavosť a presná prihrávka a kvalitná nahrávka. Darilo sa Vrtielkovi i Šimkovi, výborne hral libero Hraňo. MVK si vytvorili až 6 bodový náskok a Zvolenčania ho ukontrolovali a pripísali vydreté víťazstvo 2:3.

Vyjadrenie trénerov:

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Zvolen dnes s výnimkou prvého setu predviedol konštantnejší výkon. My sme mali veľké výkyvy – tak, ako to na nás doľahlo v treťom sete, tak aj v tajbrejku. Od stavu 2:8 sa tajbrejk nevyhráva. Vyrovnanejšie družstvo vyhralo.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Pre nás dnes veľmi cenné víťazstvo z mentálneho hľadiska. Posledné obdobie nie je u nás veľmi ideálne z hľadiska zranení a chorôb. Vedeli sme, že to nebude ľahké, a to sa aj potvrdilo. Myslím, že dnes rozhodol servis, prihrávka a vlastné chyby.“

V 10.kole 18.novembra odchádza MVK do Komárna, kde o 17,00 hodine odohrá zápas s VK Spartak UJS a  v hale ZŠ Námestie mládeže až 21.novembra 2018 o 18,00 hodine privíta v 11.kole  TJ Slávia Svidník.