MVK Zvolen odštartoval extraligové účinkovanie na Myjave výborným výkonom

Kto pravidelne sleduje volejbalové dianie vo Zvolene dozaista vie, že Zvolenský volejbal zaznamenal, že v minulej sezóne opustili volejbalistky Slávie TU Zvolen extraligu a naopak mužský  MVK Zvolen po suverénom víťazstve v 1.lige získal po piatich rokoch opäť extraligovú miestenku a v novej sezóne 2017/18 sa teda predstaví v  najvyššej volejbalovej súťaži, ktorá začala práve cez tento víkend. Nováčik súťaže tak zavítal v  1. kole na palubovku  VO TJ Spartak Myjava. Okrem tejto dvojice sa v tomto súťažnom ročníku v mužskej extralige predstavia VK Prievidza,  VK MIRAD PU Prešov,  COP Trenčín,  VK KDS -Šport Košice,  TJ Slávia Svidník, VKM Stará Ľubovňa a obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra. Základná časť súťaže sa skončí 20. decembra a dovtedy sa stretne každý s každým doma a vonku, následne sa tímy rozdelia na dve skupiny kľúčom 1.-4. a 5.-9. Play off štartuje 24. februára, meno nového šampióna bude známe najneskôr 18. apríla.

VO TJ Spartak Myjava – MVK Zvolen      3:2  (-21,17, -21,12, 9)

Zostavy:

VO TJ Spartak Myjava: Valo 1, Konc 8, Zeman 10, J. Petráš 13, Ihnát 24, Tarabus 13, libero T. Patúc (Pokopec 1, Jalovecký 0, Watzka 0, Vašek 0, Holinga 0). Tréner: Ľ. Šalata.

MVK Zvolen: Vrtielka 7, Michalec 4, Podstupka 5, Kučera 14, Kováčik 5, Kamenský 9, libero Hraňo (Herich 5, Orolín 0, Bambura 0, Grofik 0). Tréner: M. Vaško.

Rozhodovali: Viktoríni – Lisá a Schimpl

Zápas trval  125 minút  Divákov: 310

V mužstve MVK Zvolen nastali  samozrejme v príprave v kádri zmeny. Zvolenčania posilnili a na súpiske už figurujú nové mená, mužská volejbalová extraliga išla za posledné roky úrovňou hore, i keď MVK  bez problémov zvíťazil v 1. lige niekoľko rokov po sebe, no finančná situácia konečne mu až teraz dovolila prihlásiť sa do najvyššej súťaže. Hrajúcim trénerom zostáva  Martin Vaško, klub posilnil i na manažérskej pozícii Pavel Bartík.  MVK trénoval už od polovičky augusta a to aj pod vedením hráča a teraz i kondičného trénera Romana Kubša. Káder MVK doplnil o  nahrávača a libera. Z Komárna prišiel Samo Podstupka a z Prievidze Marek Hraňo. Dotiahol sa prestup Mateja Hericha , ktorý bol v  MVK v minulej sezóne na hosťovaní z Revúcej.

Na palubovke Spartaka Myjava sa odohralo bojovné extraligové stretnutie. V prvom zápase nového ročníka hralo omladené družstvo domácich proti ambicióznemu nováčikovi zo Zvolena. Zápas bol plný zvratov, vývoj bol ako na hojdačke. Domácim v prvom sete nestačilo vedenie 18:12 a set prehrali 21:25 i vďaka úspešným blokom Kováčika a smečom Kamenského. Setbal s prehľadom premenil Herich. Druhý set jasne ovládli domáci, ale v treťom zlyhali i napriek mnohým chybám Zvolenčanov na podaní ho  prehrali 21:25, keď perfektne zahrali Hraňo a Kučera.  Štvrtý set znova ľahko ovládli spartakovci v pomere 25:12 a šlo sa do tajbrejku. V ňom boli domáci jasne lepší a vyhrali ho pomerom 15:9, keď útoky MVK končili zväčša v aute a v kritických chvíľach kazili hráči MVK i podanie, naviac  nezastaviteľný bol Myjavčan Ihnát (24 bobov v stretnutí). Myjava tak vyhrala nielen tajbrejk, ale  i celý zápas, aj keď Zvolenčania podali sympatický výkon a vzdorovali skúsenejšiemu  favoritovi.

Pozápasové vyjadrenia:

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „Pre mňa nepochopiteľné panikárenie v prvom a treťom sete, ktoré sme prehrali aj s prispením veľkého množstva chýb. Napriek jasnému víťazstvu v druhom, štvrtom aj piatom sete je pre nás strata bodu sklamaním.“

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Bol to pre nás prvý ostrý zápas v tejto extraligovej sezóne. Zápas bol celkom vyrovnaný, ale boli sme menej rozhodní v útočnej činnosti. Domáci boli lepší na prihrávke a podaní. Gratulujem domácim v víťazstvu.“

Najlepší hráč zápasu: Jakub Ihnát (Myjava)

Najlepší hráč MVK: Marek Hraňo

Tabuľka:

Počet                                          V         P          V         P          V                     P                      B

VK MIRAD PU Prešov         1          1          0          3          0          75        44                   3

VK KDS Šport Košice           1          1          0          3          0          75        48                   3

TJ Slávia Svidník                     1          1          0          3          0          75        61                   3

TJ Spartak Myjava                 1          1          0          3          2          107      88                   2

MVK Zvolen                            1          0          1          2          3          88        107                 1

COP Trenčín                           1          0          1          0          3          61        75                    0

VKM Stará Ľubovňa            2          0          2          0          6          92        150                 0

VKP Bystrina SPU Nitra    0          0          0          0          0          0          0                      0

VK Prievidza                          0          0          0          0          0          0          0                      0

Zvolenčania sa mali predstaviť pred svojimi fanúšikmi už 30.9.2017 a to v súboji proti minuloročnému majstrovi VKP Bystrina SPU Nitra, no kvôli povinnostiam majstra v európskych súťažiach je zápas preložený na stredu 11.10.2017 so začiatkom o 18:00 hodine. Prvým domácim zápasom v športovej hale na Základnej škole Námestie mládeže (IX. ZŠ) tak bude zápas proti VK MIRAD PU Prešov 7.10.2017 o 18:00 hodine.