MVK Lokomotíva Zvolen – TJ Stavbár Prievidza 3:0, 3:1

[singlepic id=56 w=240 h=240 float=left]Muži, 1. liga (Stred), 14. kolo 05. 02. 2011
MVK Lokomotíva Zvolen – TJ Stavbár Prievidza 3:0 (20, 12, 13) a 3:1 (-21, 18, 22, 22)
Stretnutia trvali 60 a 100 minút a pred 60 divákmi ich rozhodovali Kubáň s Banášom.

MVK: Senko, Beskydiar, Kubš, Povrazník, Dvořák, Jankovič (Orolín J.)

V prvom stretnutí kontrolovali priebeh jasne domáci, spoliehajúci sa hlavne na smeče Povrazníka s Kubšom a dobrý servis Senka. V druhom zápase síce začali lepšie hostia, no postupne prebrali iniciatívu opäť volejbalisti lídra súťaže, ktorí nič neponechali na náhodu a úplne zaslúžene i s prehľadom triumfovali.

Hrajúci tréner Prievidze Tomáš Hromek: „Na začiatku prvého zápasu sme sa so Zvolenom oťukávali, ale záver setu patril lídrovi súťaže. Na začiatku druhého dejstva sme pokazili deväť príjmov podania za sebou a aj po dvoch oddychových časoch bolo zrazu 0:10 a o výsledku prvého zápasu bolo rozhodnuté, lebo ešte aj v treťom sete sme hrali rozladene a rozpačito. Prestávka pred druhým zápasom nám veľmi pomohla, pripravili sme sa nielen psychicky, ale aj takticky, a tak sme začali hrať bojovnejšie a s nadšením a aj sme vyhrali prvý set. V druhom dejstve výborný Zvolen nič nenechal náhode a mal víťaznú hernú prevahu. Posledné dva sety sme sa aj my zlepšili, a tak sa hral pekný volejbal so šťastnejším koncom pre domácich.“

PRIEVIDZA: Hromek, Mokrý, Korenačka, Szabó, Mendel, Mlynarčík, libero Hraňo, str: M. Ugróczy a Tóth.