Mladší žiaci – 3 kový – Posledný turnaj vo Zvolene

Mladší žiaci 3 kyV znamení striedavých výkonov

Zvolenský mladší žiaci v nedeľu v domácej telocvični na základnej škole Námestie mládeže bojovali na poslednom tohto sezónnom turnaji v „trojkovom“ volejbale. Sily si mohli zmerať s dvomi družstvami z Banskej Bystrice a jedným zo Žiliny.

Naši chlapci hrajú túto súťaž prvý rok a preto nepatria medzi favoritov. Počas turnaja mali lepšie aj slabšie chvíľky. Výsledkom však nebola ani jedna výhra. Naše „A“ mužstvo predviedlo slabší výkon proti Banskej Bystrici A, ale celkom dobré výkony v súboji s vysoko favorizovanou Žilinou a s relatívne vyrovnanou Banskou Bystricou B, s ktorou obidva sety prehrali až v koncovkách zhodne 22:25.  Naše druhé družstvo sa chytalo len v súboji proti Banskej Bystrici B. Po odohraní zápasov sa uskutočnili ešte dva zápasy, ktoré boli dohrávkou za turnaj na ktorý nepricestovalo družstvo Žiliny. V ňom naši „A-čkari“ podali bezduchý výkon, napriek ktorému uhrali celkom solídne body. Naopak Zvolenské „Béčko“ v dohrávke so Žilinou predviedlo veľmi slušný výkon a získaných 14 a 17 bodov bolo v súboji proti favoritovi prekvapením. Jednoznačným víťazom sa stalo družstvo Banskej Bystrice A, ktoré zvíťazilo vo všetkých dueloch.

Sezóna pre našich najmladších zatiaľ stále neskončila. ešte ich čaká niekoľko prípravných turnajov, zápasov a kopec tréningov, aby sa budúci rok mohli predstaviť v nových súťažiach.