Ked rozhodca, Rozhodne zápas

Napriek výbornému výkonu MVK proti Myjave neuspel

Volejbalová extraliga pokračovala odvetnými zápasmi. V súboji o 5. až 8.miesto zohral MVK druhý zápas s Myjavským Spartakom, s ktorým prehral v prvom meraní síl jednoznačne 0:3. Zvolenčania mohli doma iba prekvapiť.

Zvolen: Michalec 5, Bartík 19, Bambura 2, Orolín 5, Podstupka 4, Kučera 14, libero Hraňo (Herich 2, Kováčik 4). Tréner: M. Vaško
Myjava: Valo 1, Ihnát 18, Zeman 10, J. Petráš 21, Pokopec 4, Tarabus 9, libero T. Patúc (Konc 5, Jalovecký 1, Watzka 1). Tréner: Ľ. Šalata

Extraliga mužov, o 5.-8. miesto – 2. zápas (na 2 víťazstvá)

MVK Zvolen – TJ Spartak Myjava 1:3 (20, -15, -19, -26) – konečný stav série 0:2

Rozhodovali: Mil. Smolko a Niklová, Zápas trval 107 minút, Divákov: 100
Štatistiky: útok 46/54, esá 2/5, bloky 7/12, chyby 27/30

Najlepší hráč zápasu (MVP): Jakub Ihnát (Myjava)

Najviac bodujúci hráči: P.Bartík 19 resp. J. Petráš 21 bodov

V prvom sete od stavu 4:4 dominovali Zvolenčania vo všetkých herných činnostiach. Myjavčanom nepomohli ani dva oddychové časy v snahe zastaviť údernosť MVK, keď sa darilo hlavne nezadržateľnému Bartíkovi a domáci hrali skvele v poli.

Do druhého dejstva nastúpil lepšie Spartak, vyrovnaným výkonom a zlepšenou hrou na všetkých postoch sa dostal do vedenia o šesť bodov hlavne Ihnátovou zásluhou a výborne zahral Petráš.

Tretí set bol do polovice vyrovnaný, potom hostia ušli o tri body a boli úspešnejší hlavne na bloku. Zvolenčanom sa síce podarilo znížiť, no Petráš premenil druhý setbal.

Najlepší volejbal sa hral v štvrtom dejstve. Domáci hnaní publikom sa prekonávali v obetavosti a  hrali na hranici možností, viedli už o štyri body, no Spartak odvrátil dva setbaly a dostal sa do vedenia 26:27 po Pokopcovom smeči. Pri mečbale domáci predviedli efektívny útok, no na počudovanie rozhodcovia „nevideli“ loptu v hracej ploche a tak napriek obrovským protestom si odniesli zo Zvolena víťazstvo Myjavčania.

Zvolen však v súťaži nekončí. V boji o 7. – 8. miesto sa stretne s COP Trenčín, prvý zápas je naplánovaný dňa 24.3. o 18,00 hodine v hale ZŠ Zvolen Západ.

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sme mali Myjavu poraziť. Pokiaľ sme boli schopní brániť, mali sme navrch. Je to obrovská škoda, lebo to malo dopadnúť inak. Teraz musíme zabojovať o siedme miesto.“

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „V prvom a štvrtom sete si domáci vypracovali päťbodový náskok a vyzeralo, že zápas pôjde do piateho setu. V druhom a treťom sme si zápas postrážili. Rozhodla sporná lopta v závere zápasu a tak si odnášame zo Zvolena víťazstvo 3:1.“