TJ Neografia Martin – MVK Lokomotíva Zvolen 0:3 (-17,-27,-21) a 3:1 (22,21,-17,18)

[singlepic id=20 w=150 h=120 float=left]1.liga muži – 3. kolo : 15 divákov

MVK: J. Orolín, M. Orolín, Kováčik, Beskydiar, Benc, Puškár (libero Veľký, Palščák, Beskydiar, Kliment, Lupták). Tréner: M.Beskydiar .

MVK Zvolen sa v 3. kole predstavilo na palubovke VK Neografia Martin. Po ročnej prestávke v 1. lige sa chceli Martinčania, proti bývalému extraligovému družstvu na domácej palubovke, „ukázať“. Na zápas nastúpili v najsilnejšom zložení, v tíme sa bývalimi hráčmi najvyššej slovenskej ligy, no Zvolenčania pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a domácich v ich útočnej hre veľmi zdatne brzdili. Zrejme svoj životný výkon na bloku ponúkol divákom hrajúci tréner Milan Beskydiar, ktorý si v každom sete prvého zápasu na svoje konto pripísal 2 body na bloku. Druhý zápas sa však už niesol v úplne inom duchu. Martinčania ale aj hrajúci tréner MVK Beskydiar urobili pár zmien v základnej zostave. Tie trošku narušili herný rytmus Zvolenčanov. Nedokázali si presne prihrať agresívnejšie podanie a zároveň robili množstvo chýb na útoku. Zvolenu už nepodarilo vrátiť do zápasu a prehralo ho celkom hladko 3:1.