Zvolen prekvapil v Komárne nielen výsledkom

Edymax extraliga mužov – nadstavbová časť – 2. kolo

V druhom kole nadstavbovej časti  Edymax extraligy mužov v skupine o 5. až 10. miesto čakalo na volejbalistov MVK iba jedno stretnutie, Zvolenčania vycestovali do Komárna, ktorému sa v nadstavbe tiež nedarí a v prvom kole  prehralo  na Myjave i v Trenčíne.

VK Spartak UJS Komárno – MVK Zvolen           1:3 (15, -18, -22, -18)

Zápas trval 81 minút, rozhodovali: Svorenčík – Kováč, 320 divákov

MVP: Adam Kliment (Zvolen), Štatistiky: útoky 52/45, esá 5/4, bloky 7/15, chyby 26/24

Komárno: Forró 8, Sládeček 2, Kubš 16, Hinduliak 13, Rehák 12, Rak 9, libero Pati-Nagy (Slezák 4, Sánta 0). Tréner: R. Pělucha.

Zvolen: Kučera 13, J. Orolín 9, Kamenský 2, Vrtielka 9, P. Šimko 2, Podstupka 7, libero Hraňo (M. Vaško 0, Kliment 15, Michalec 7). Tréner: M. Vaško.

V prvom dejstve hrali obe mužstvá opatrne, nechceli robiť chyby, no Zvolenčanom sa nedarilo na sieti až prekvapivo často. Prekvapivo nedokázali bodovať Podstupka, Kamenský, Kučera mieril mimo hracej plochy i pri podaní. Domáci odskočili postupne o 8 bodov a MVK však po Klimentovom smeči a Kučerovom bloku zastavili šnúru domácich, no Forró získal podanie pre Reháka, ktorý set zakončil dvomi esami. 1:0.

V druhom sete sa ťahali mužstvá o vedenie, no potom Zvolenčania zásluhou rýchlika Orolína, zakončenia Podstupku a ese Klimenta získali vedenie a keď spresnili akcie i Vrtielka a Kučera, uspel na bloku Kliment a Orolín nedovolili domácim vyrovnať a druhý setbal blokom premenil Orolín. 1:1.

Spartak  začal tretí set dobre, viedol o tri i štyri body, no vedenie neustrážil, Zvolenčania zrovnali i napriek piatim chybám na podaní a od stavu 20/20 viedli. Potom využili svoj druhý setbal po bodoch Kučeru. 1:2.
Do stavu 10/10 pripomínal štvrtý set predchádzajúci, no potom šli do vedenia hostia a domácim sa podarilo skorigovať i vďaka ďalším piatim chybám MVK na podaní. Za stavu 20/20 uspel na sieti Kliment, potom Podstupka „trafil“ eso a v závere prešiel cez bloky nezadržateľne Kliment. Hinduliak odvrátil prvý mečbal, no Slezák nezvládol útok a poslal loptu mimo. 1:3.

Zvolen tak nielen získal víťazstvo, ale predviedol konečne i svoju hru.

Vyjadrenie trénerov:
Robin Pělucha, tréner Komárna:

„Dnes sa tento duel ťažko hodnotí. Z našej strany to bol katastrofálny výkon bez emócie. Súper sa v druhom sete chytil na niekoľkých loptách a my sme nevedeli dostatočne dobre zareagovať. Je smutné prehrať takýmto spôsobom a najmä pred domácimi divákmi.“

Martin Vaško, tréner Zvolena:

„Dnes sa nám konečne podarilo prelomiť víťazstvo na našu stranu, čo nás veľmi teší. Vieme, že Komárno je súper, s ktorým sa dá vyhrávať. Keď si odmyslím prvý set, tak sme boli trpezlivejší, podstatne lepšie sme bránili na sieti a robili sme menej chýb ako domáci.“