MVK Zvolen : VK Spartak UJS Komárno „B“ – 1. liga muži

Volejbalisti MVK znova delili body

1.liga muži 2015 2016 17dvojkolo MVK VKP Bratislava 1Po odohratí deväťnástich kôl  sa volejbalisti MVK Zvolen nachádzali na vedúcej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 101 bodov a ich súper  v tomto kole VK Spartak UJS Komárno „B“, ako tretie mužstvo súťaže mal stratu 11 bodov.

VK Spartak UJS Komárno „B“ –  MVK Lokomotíva Zvolen       0 : 3  (-18,-22,-19)   3 : 2 (20,-17,23,-18,7)

Zostava MVK:

1.zápas-  Kučera, Vrtielka, J.Orolín, Dvořák, Vaško, Kamenský, libero Uhrin

2.zápas- Herich, Vrtielka, Kamenský, Vaško, Majer, Michalec, libero Uhrin (striedali Kučera, Dvořák)

Tréner – Martin Vaško

Hralo sa 65 a 110 minút , rozhodovali  Garajová-Kuzma, 60 divákov

Prvé stretnutie malo očakávaný priebeh. Zvolenčania odskočili od úvodu setu a udržali si s prehľadom vedenie. Priebeh druhého i tretieho dejstva priniesol už lepší a bojovnejší výkon domácich,  no Zvolenčania s prehľadom dominovali vo všetkých herných činnostiach a bodovali. Volejbalisti MVK  po 65 minútach tak zaslúžene zvíťazili.

V druhom stretnutí v úvodnom sete Zvolenčania so zmenami v  zostave  nezachytili nástup súpera, nezopakovali výkon z prvého stretnutia, kopili chyby na prihrávke, kazili podanie a nedôrazným výkonom na sieti dali domácim možnosť bodovať. A tak za 110  minút po tuhom boji podľahli Komárnu v tajbrejku.

Volejbalisti MVK sa predstavia na domácej palubovke  ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ  v 21. dvojkole v sobotu 25.marca 2017 o 15,00 a 17,00 hodine a  privítajú  AVK Magnezit Revúca . Príďte ich povzbudiť v poslednom domácom zápase.

SVF priniesla správu, že prelínacia súťaž volejbalistov sa nebude hrať  a Zvolen postupuje priamo do extraligy, ktorá mala v tejto sezóne iba deväť účastníkov a  o záchranu by mal bojovať deviaty z nej VKM Stará Ľubovňa z prvými dvomi z 1. ligy.  Záujem hrať baráž však prejavil iba víťaz  1.ligy MVK Lokomotíva Zvolen a prelínacia súťaž sa neuskutoční a zároveň oba tímy sa priamo kvalifikovali do nového ročníka extraligy. V minulej sezóne MVK baráž vyhral,  ale do extraligy nechcel. Hráči účasť vybojovali, teraz však bude záležať na funkcionároch, či zabezpečia vhodné a dostatočné ekonomické podmienky a káder.