MVK Zvolen Víťazne

Edymax extraliga mužov – nadstavbová časť  SKUPINA O 5. – 10. MIESTO

V štvrtom kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov  v rámci skupiny o 5. – 10. miesto čakali na MVK Zvolen dva zápasy na domácej palubovke. Už v piatok odohrali zápas s tabuľkovým susedom COP Trenčín a v sobotu ich čakalo meranie síl s favorizovaným celkom Spartak Myjava. V posledných vzájomných súbojoch Zvolenčania u súpera prehrali iba tesne a čakal sa zisk bodov.

MVK ZVOLEN – COP TRENČÍN 3:2 (-19, 19, 21, -15, 9)

Zápas trval 107 minút,rozhodovali: Holčík a Miloslav Smolko,100 divákov
MVP: Ondrej Kamenský (Zvolen)

Najviac bodujúci hráči: Kliment 23 bodov resp. Vančo a  Ondruš po 20 bodov

Štatistiky: útoky 48/47, esá 7/8, bloky 16/18, chyby 26/28

MVK Zvolen: Kučera 12, Orolín 7, Podstupka 1, Kamenský 13, P. Šimko 4, Kliment 23, libero Hraňo (M. Vaško 4, Michalec 7, Sekereš 0). Tréner: M. Vaško.

COP Trenčín: Goč 10, Š. Rzyman 7, Fejt 7, Vančo 20, Ondruš 20, Jendrejčák 8, libero Ružbaský (V. Rzyman 1, Krišák 0, Baslar 0). Tréner (asistent): E. Gábor.

Už od úvodného podania bolo stretnutie veľmi vyrovnané. Hostia  dominovali hlavne na bloku, kde sa darilo Gočovi, výborne zakončoval útoky Ondruš. Domáci kazili podanie, paradoxne každý hráč v domácom drese zaznamenal  po jednej chybe na podaní a dovolili Trenčanom odskočiť až o 6 bodov. Potom síce Kliment a Kamenský uspeli dôrazom na sieti, no hostia premenili tretí setbal. 0.1.

V druhom  sete začali Zvolenčania výborne, presadili sa Kamenský, Kliment v útoku, esá zaznamenali Vaško i Šimko, Kliment výborne blokoval a  MVK si  s prehľadom  vytvoril dostatočné vedenie, aj keď hostia po smečoch Ondruša znižovali, nedovolili koncovku zdramatizovať a vyrovnali. 1:1.

V tretom sete  hostia síce dlho viedli, no domáci vyrovnali na 17/17 a potom si vytvorili tlakom na sieti a pozornou hrou vedenie, ktoré udržali i vďaka smečom a blokom Kučeru, Michalca. Hostia síce prvý setbal odvrátili, no MVK zvíťazil o 4 body. 2:1.

Štvrté dejstvo začali hostia výborne vytvorili si sedembodový náskok, ktorý zveľaďovali vďaka úspešnosti Vanča a Ondruša na sieti. Volejbalisti  MVK Zvolen odvrátili dva setbaly, no Trenčania vyrovnali na 2:2.

Rozhodoval tajbrejk. Domáci zmobilizovali sily a od stavu 6/6 nedali súperovi šancu. Kliment s Kučerom boli na sieti neudržateľní a keď Orolin pridal eso, viedli o 6 bodov a s istotou premenili prvý mečbal. 3:2

Vyjadrenia trénerov:

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Dnes sa hral volejbal ako na hojdačke. Raz boli lepší Trenčania, potom my. Hrali sme trošku v oklieštenej zostave, napriek tomu som rád, že sa nám darilo držať krok s Trenčínom. Aj keď v dnešnom výkone bolo množstvo chýb a nepresností, som rád, že sme sa po jasne prehratom štvrtom sete dokázali zmobilizovať a vyhrať zápas.“

Erik Gábor, asistent trénera COP Trenčín (viedol družstvo): „Toto bol taký zápas paradoxov. Dva sety z našej strany boli hladké a rovnako na strane domácich. Záverečný set bol o maličkostiach, z môjho pohľadu zavážilo aj rozhodnutie rozhodcu. Tam sa to lámalo za stavu 6:5. Dnes to bolo viac o skúsenostiach v kritických situáciách a bolo to aj o prihrávke.“