Edymax extraliga mužov – nadstavbová časť – 1. kolo 2.zápas

TJ Spartak Myjava – MVK ZVOLEN 3:2 (-24, -20, 18, 22, 13)

Zápas trval 111 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a  Královič, 130 divákov.

Zvolen: Kučera 18 , Vrtielka 20, Šimko 12, Vaško 3, Michalec 9, Kliment 14, libero Hraňo  (Podstupka 0 , Orolín 3, Kamenský 0 ). Tréner: M. Vaško.

Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol Petráš 36b.

Úvod prvého  dejstva  patril Zvolenčanom, no potom  domáci  dotiahli na 13/13 a do stavu 22/22 viedli. Po oddychovom čase hráči MVK však zabojovali v poli, darilo sa im na blokoch a  s prehľadom uhrali druhý setbal. 0:1.

V druhom  sete začali Zvolenčania výborne, hrali zodpovedne  na sieti, obetavo v poli a viedli do stavu 12/12. Hostia si dokázali v rozhodujúcich okamihoch poradiť s útokmi Spartaka, vychytali ťažké lopty, no robili chyby na podaní. S koncovkou si poradili a premenili prvý setbal. 0:2.

V tretom sete  domáci pritvrdili na sieti, získali 4 bodové vedenie i vďaka chybám MVK na podaní. Nepomohlo ani dvojité striedanie. Domáci premenili druhý setbal. 1:2.

Štvrté dejstvo bolo od začiatku vyrovnané. Myjava viedla potom o 3 body a vedenie udržala.

Tajbrejk bol lotériou, Myjava viedla, Zvolen bojoval, vyrovnal na 6/6. Po výmene strán MVK viedol, no pokazené podanie a zlý príjem ponúkli šancu domácim, tí mečbal nevyužili,  no MVK im ponúkli víťazstvo pokazeným podaním.