MVK Zvolen : VKP Bratislava – 1. liga muži

Volejbalisti MVK víťazne aj nad VKP

1.liga muži kolo MVK VKP Bratislava7Po odohratí šestnástich kôl a po jednoznačnom plnom bodovom zisku proti ŠK Komjatice sa volejbalisti MVK Zvolen pred 17.kolom nachádzali na vedúcej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 87 bodov s dvanásť bodovým náskokom pred najväčším rivalom v boji o postup do extraligy VKP Bratislava, s ktorým sa stretli na domácej palubovke.

Očakával sa vyrovnaný priebeh stretnutia a hráči Lokomotívy svojim výkonom v priebehu oboch stretnutí potvrdili svoju formu i napriek výbornému výkonu hostí získali ďalšie dve cenné víťazstvá nad súperom v boji o extraligu v budúcej sezóne.

MVK Lokomotíva Zvolen – VKP Bratislava 3 : 1 (-21,14,13,24) a 3 : 2 (-21,14,-17,16,7)

Zostava MVK:

1.zápas- Vrtielka, Dvořák, Vaško, Kučera, Kováčik, Kamenský, libero Uhrin (striedal Herich) Tréner – Martin Vaško

2.zápas- Vrtielka, J.Orolín, Vaško, Herich, Michalec, Kučera, libero Uhrin (striedali

Majer, Kamenský, Kováčik) Tréner – Martin Vaško

Hralo sa 86 a 98 minút , rozhodovali Andrejčák a Holčík , 80 divákov

Prvé stretnutie malo očakávaný priebeh. Začal sa doslova boj o každú loptu. Hostia odskočili v závere úvodného setu a udržali si vedenie i keď domáci odvrátili dva setbaly. Priebeh druhého i tretieho dejstva priniesol výborný volejbal dvoch najlepších mužstiev prvej ligy a Zvolenčania s prehľadom nielen vyrovnali, ale odskočili súperovi na viac ako desať bodov a zaslúžene sa ujali vedenia 2:1 na sety. V štvrtom dejstve Zvolenčania ťažili hlavne z kvalitného servisu, dominovali na sieti a bodovali s prehľadom a pestrou hrou. VKP v závere setu síce podali zlepšený výkon, no hráči MVK ho získali najtesnejším rozdielom aj zásluhou dobrého podania. Zvolenčania po 86 minútach tak zaslúžene zvíťazili.

V druhom stretnutí nastúpila iná zostava a v úvodnom sete sa znovu predviedli zlepšenou hrou hráči VKP a vyhrali ho i zásluhou nepresností domácich v zakončení. V druhom dejstve zopakovali domáci výborný výkon z prvého stretnutia, vyrovnali, no hostia vyhrali i tretie dejstvo. Najlepší volejbal sa hral v štvrtom sete, domáci si zaslúžene vybojovali možnosť tajbrejku, v ktorom sa vyvarovali nepresností a dominovali vo všetkých herných činnostiach a doslova deklasovali obetavo hrajúceho súpera a dovolili mu uhrať iba 7 bodov.Poradili si so súperom za 98 minút a zaslúžene si pripísali svoje 30. a 31.víťazstvo v sezóne 2016/17 prvej volejbalovej ligy a zaslúžene dominujú na čele súťaže.

V osemnástom kole sa volejbalisti MVK predstavia v Trnave 26.2. 2017 a na domácej palubovke ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ v sobotu 18.marca 2017 o 15,00 a 17,00 hodine v 19.kole privítajú Nové Mesto nad Váhom „ A“.