MVK Zvolen : ŠK Komjatice – 1. liga muži

MVK Zvolen, krok po kroku k Extralige

1.liga muži 2015 2016 15dvojkolo MVK Prievidza 1Po odohratí pätnástich dvojkôl a po jednoznačnom plnom bodovom zisku proti rezerve Prievidze sa volejbalisti MVK Zvolen pred 16.kolom nachádzali na vedúcej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 81 bodov s deväť bodovým náskokom pred najväčším rivalom v boji o postup do extraligy VKP Bratislava. V 16. kole zavítali do Komjatíc, ktorých volejbalisti ŠK boli na siedmom mieste so  ziskom 35 bodov.

Očakával sa teda znovu jednoznačný priebeh stretnutia a hráči Lokomotívy svojim výkonom v priebehu oboch stretnutí potvrdili výkonnostný rozdiel. Snaživí domáci svojim herným prejavom veľa problémov MVK nenarobili a opäť na plný bodový zisk stačil Zvolenu iba  priemerný výkon.

ŠK Komjatice – MVK Lokomotíva Zvolen 1 : 3 (-10,-20,23,-19) a 0 : 3 (-15,-18,-16)

Zostava MVK: Kučera, Vrtielka, Harich, J.Orolín, Majer, Vaško, libero Uhrin (Michalec) Tréner – M.Vaško

Hralo sa 58 a 57 minút , rozhodovali Henček – Šuba , 20 divákov

Prvé stretnutie malo očakávaný priebeh. Domáci sa síce snažili, no zaostávali vo všetkých herných činnostiach. Zvolenčania v zostave s novým hráčom Revúčanom Matejom Harichom ťažili hlavne z kvalitného servisu, dominovali vo všetkých herných činnostiach a v prvom sete dovolili uhrať Komjaticiam iba 10 bodov. Bodovali s prehľadom a pestrou hrou nedávali domácim veľkú šancu uspieť. Komjatice až v závere tretieho dejstva podali zlepšený výkon a získali ho najtesnejším rozdielom aj zásluhou dobrého podania. No Zvolenčania po 58 minútach bez problémov zvíťazili. V druhom stretnutí nastúpila obdobná zostava, iba Majera nahradil Michalec. Zvolenčania hrali opäť s prehľadom a diametrálne odlišný volejbal ako trápiaci sa hráči ŠK a dovolili im „uhrať“ iba 49 bodov. Poradili si so súperom za 57 minút a zaslúžene si pripísali plný bodový zisk. Zaknihovali tak svoje 28. a 29.víťazstvo v sezóne 2016/17 prvej volejbalovej ligy a zaslúžene dominujú na čele súťaže so ziskom 87 bodov.

V sedemnástom kole sa volejbalisti MVK predstavia na domácej palubovke ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ v sobotu 18.februára 2017 o 15,00 a 17,00 hodine, kedy privítajú druhé mužstvo súťaže VKP Bratislava.