MVK Zvolen : VK Bystričan Banská Bystrica – 1. liga muži

Volejbalisti MVK naďalej na čele 1.ligy

1liga-mvk-2016-2017-11kolo-bb-1                       Pred jedenástym dvojkolom boli volejbalisti MVK Zvolen na prvej priečke prvoligovej tabuľky so ziskom 51 bodov s dvojbodovým náskokom pred najväčším súperom v boji o postup do extraligy VKP Bratislava. V sobotu privítali na domácej palubovke desiaty tím ligy VK Bystričan Banská Bystrica, ktorý získal v 20 stretnutiach presne iba tretinu zo Zvolenského bodového zisku, teda 17 bodov. Očakávala sa teda „povinná jazda“ Lokomotívy a priebeh oboch stretnutí to potvrdil. V „derby“ Zvolen – Bystrica zvádzali veľký boj hlavne hostia sami so sebou a so svojim výkonom a MVK na plný bodový zisk stačil i vlažný profesorský výkon.

Už priebeh prvého setu naznačil očakávaný priebeh. Hostia zaostávali vo všetkých herných činnostiach a nestačili vzdorovať rozbiehajúcim sa domácim. Bystričania prišli iba so šesticou hráčov, no aj domáci hrajúci tréner Vaško mal k dispozícii šesticu doplnenú o libera Uhrina. No rozdiel bol markantný hlavne v skúsenostiach a istote, či zohratosti Zvolenčanov, ktorí ťažili hlavne z kvalitného servisu, dominovali na sieti na smeči, či blokoch a predviedli i zopár technických akcií. Domáci hrali zodpovedne až do poslednej lopty, ale súper ich neprinútil k vyšším obrátkam. Hrali s prehľadom a s ľahkosťou a skladali do súperovho poľa jednu loptu za druhou, keď niekedy nestihol odovzdaný súper ani zareagovať. Obe stretnutia skončili v rekordnom čase, keď trvali zhodne po 44 minút a Zvolenčania dovolili súperovi uhrať iba 33 resp. 34 bodov a zaslúžene si pripísali osemnáste a devätnáste víťazstvo v sezóne. V 1. volejbalovej lige dominujú a v tabuľke si udržali po dvoch hladkých víťazstvách vedenie.

V dvanástom poslednom tohtoročnom dvojkole sa predstavia volejbalisti MVK znova na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ v sobotu 17.decembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hodine privítajú volejbalistov COP Volley Trenčín „B“.

Juniori sa doma predvedú v nedeľu 18.12.2016 o 11:00 a 13:00 v súboji proti Starej Ľubovni.

Naši najmladší žiaci cestujú vo štvrtok na ich prvé sústredenie do Heľpy a stade v nedeľu rovno na druhý turnaj v ich kariére do Žiliny.

MVK Lokomotíva Zvolen – VK Bystričan Banská Bystrica        3 : 0 (16,12,5)

MVK Lokomotíva Zvolen – VK Bystričan Banská Bystrica        3 : 0 (13,5,16)

Zostava MVK: Vrtielka, Fehérpataky, Vaško, Kučera, Majer, Kamenský, libero Uhrin Tréner: M.Vaško

Hralo sa 44 a 44 minút , rozhodovali Kováčik a Cicák, 30 divákov

Miloš Masarik

1liga-mvk-2016-2017-11kolo-bb-2 1liga-mvk-2016-2017-11kolo-bb-1 1liga-mvk-2016-2017-11kolo-bb-4 1liga-mvk-2016-2017-11kolo-bb-3