MVK Zvolen : ŠK Komjatice – 1. liga muži

1liga-mvk-5kolo-2016-2017-komjatice-8Volejbalisti MVK Zvolen pokračujú v novej prvoligovej sezóne v dobrých výkonoch a sú zatiaľ bez jedinej prehry. Pred piatym dvojkolom figurovali na prvom mieste so ziskom 23 bodov, o dva body pred VKP Bratislava. V piatom dvojkole privítali na domácej palubovke deviate mužstvo súťaže ŠK Komjatice, ktoré doteraz získalo iba šesť bodov. Očakával sa teda plný bodový zisk.

Hrajúci tréner Martin Vaško vsadil do úvodného setu na istotu a do základnej zostavy zaradil osvedčených hráčov. V dôležitom prvom dejstve dovolili Zvolenčania súperovi uhrať iba 12 bodov a to od stavu 15:6 nasadil do zostavy nádejných mladých hráčov Bujalka a Grofika. Do druhého setu nastúpil i Bambura a MVK ho poľahky získal rozdielom piatich bodov. V treťom sete už i bez Kamenského dominovali domáci vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili. Na lavičke pozorne sledoval stretnutie „štatista“ Pavel Bartík.

V druhom stretnutí nedali rozohraní domáci súperovi šancu a dovolili Komjaticiam uhrať v troch setoch spolu iba 42 bodov a s prehľadom, bez väčšieho vypätia síl zvíťazili 3:0 a pripísali si povinný plný bodový zisk. Upevnili si tak prvenstvo pred dôležitým stretnutím v budúcom dvojkole s druhým mužstvom VKP v Bratislave.

Na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ sa predstavia v sobotu 5.novembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hod. privítajú volejbalistov posledného mužstva 1. ligy Mládež aktívne Trnava. V nedeľu 6.11.2016 o 11:00 v tej istej telocvični privítajú zvolenskí juniori rovesníkov z Košíc.

MVK Zvolen – ŠK Komjatice       3 : 0 (12, 20, 17)