MVK Zvolen : VK Prievidza – 1. liga mužov

MVK 1liga muži 4kolo COOP TN B 21Volejbalisti MVK Zvolen začali novú sezónu podľa očakávaní dobre. Víťazstvami nad COP Volley Trenčín, rezervou VK Bystrina SPU Nitra i rezervou VK Nové Mesto nad Váhom so ziskom 16 bodov boli v tabuľke druhí za VKP Bratislava. Na štvrté dvojkolo vycestovali do Prievidze, kde nastúpili proti domácej rezerve, ktorá získala zatiaľ iba 5 bodov a figurovala na 9 priečke tabuľky.

Zvolenčania vycestovali na stretnutie iba v šestici, hrali teda v oklieštenej zostave bez možnosti striedania a bez libera. Napriek tomu s prehľadom naplno bodovali.

V prvom stretnutí domáci vzdorovali v prvých dvoch setoch, ale skúsenejší hráči MVK ich vyhrali najtesnejším rozdielom a potom Zvolenčania dominovali vo všetkých herných činnostiach a dovolili uhrať súperovi v treťom sete iba 9 bodov. Rezerva Prievidzkého VK v druhom stretnutí vydržala vzdorovať iba v úvode setov a Zvolenčania kontrolovali priebeh stretnutia. Druhý set vyhrali dokonca 25:8 a celkovo dovolili rezerve Prievidze bodovať iba 48 krát a poľahky si pripísali plný bodový zisk.

VK Prievidza B – MVK Zvolen 0 : 3 (-23, -23, -9)

VK Prievidza B – MVK Zvolen 0 : 3 (-20, -8, -20)