Volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen hrajú o extraligu
1.Barážový turnaj v Starej Ľubovni

Volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen, ktorí sa stali suverénnym víťazom 1.volejbalovej ligy, odohrali prvý turnaj prelínacej súťaže o postup do extraligy. O postupe do najvyššej Slovenskej volejbalovej súťaže sa rozhodne po dvoch turnajoch hraných systémom každý s každým medzi tromi účastníkmi. Prvým je posledné mužstvo minulého ročníka extraligy  VKM Stará Ľubovňa, víťaz prvej ligy MVK Lokomotíva Zvolen a tretie mužstvo prvej ligy VKP Bratislava, lebo druhá rezerva VK Bystrina SPU Nitra nemôže postúpiť, lebo v extralige hrá jej „A“-čko.

Výsledky 1.turnaj prelínacej súťaže Stará Ľubovňa :

1.zápas:  VKP Bratislava – MVK Lokomotíva Zvolen 3:2 (22,23,-22,-20,12)

Zostava MVK: Kučera, Kamenský, Kubš, Orolín.J, Vaško, Kováčik libero Uhrin striedal Vrtielka

Tréner: Martin Vaško

Rozhodovali:  Čunočka – Andrejčák zápas  trval  127  minút          stretnutie  sledovalo  100  divákov

Bratislavákom dokázali Zvolenčania v prvom dejstve držať krok iba do stavu 5:5, potom VKP odskočilo o tri body a do konca prvého setu si ho udržalo. V druhom dejstve začal lepšie  MVK, do stavu 14:14 viedol, no potom sa ujali vedenia znovu „blaváci“ vyhrali set najtesnejším rozdielom. Zvolenčania za stavu 2:0 a 21:18 zabrali a v koncovke tretieho setu dovolili súperovi uhrať iba bod. Od úvodu štvrtého dejstva hráči MVK kontrolovali hru, dominovali hlavne v hre na bloku a nepustili päťbodové vedenie. Rozhodovalo sa v tajbrejku, od stavu 8:8 VKP získal trojbodové vedenie a udržal ho do konca stretnutia. Paradoxom vyrovnaného stretnutia je, že pomer získaných lôpt v stretnutí bol 107/107.

2.zápas:  VKM Stará Ľubovňa – VKP Bratislava  3:0 (17,18,15)

Rozhodovali:  Čunočka – Sluk, zápas  trval  56  minút        stretnutie  sledovalo  150  divákov

V stretnutí zaznamenal extraligista pohodlné víťazstvo a hráči VKP uhrali iba 50 bodov, no väčšinu získali z chýb domácich volejbalistov.

3.zápas:  MVK Lokomotíva Zvolen – VKM Stará Ľubovňa  3:2 (23,-23,-20,23,12)

Zostava MVK: Kučera, Vrtielka, Kamenský, Orolín.J, Vaško, Dvořák libero Uhrin striedal Kováčik

Rozhodovali:  Sluk – Andrejčák zápas  trval  130  minút     stretnutie  sledovalo  250  divákov

V prvom sete podali Zvolenčania koncentrovaný výkon, kontrolovali hru a boli extraligistovi viac ako vyrovnaným súperom, keď vyhrali o dva body. Druhé dejstvo bolo zrkadlovým obrazom prvého a skúsenejší hráči domácich vyrovnali na 1:1. No v treťom sete stupňovali výkon a zvíťazili o päť bodov. Patril im aj začiatok setu štvrtého, viedli o päť bodov, no Zvolenčania spresnili hru a vyrovnali na 8:8, potom držali mužstvá  skóre na rozdiel bodu a od stavu 15:12  až do 20:20 viedli o tri body. No v hektickom závere Zvolenčania využili tretí setbal a vyrovnali na 2:2. Rozhodoval teda zase tajbrejk. Zvolenčania začali dobre, zbierali bod po bode a domáci dokázali vždy nanajvýš vyrovnať. Za stavu 14:10 prvý i druhý mečbal odvrátili, no MVK si už víťazstvo nenechal ujsť a získal zaslúžene cenné víťazstvo.

Program pokračuje 2.turnajom prelínacej súťaže o postup do extraligy mužov  16.apríla vo Zvolene  v hale ZŠ Zvolen-Západ nasledovne:

10:00 VKP Bratislava            – MVK Lokomotíva Zvolen

14:00 VKM Stará Ľubovňa – VKP Bratislava

18:00 MVK Lokomotíva Zvolen – VKM Stará Ľubovňa